| Alexutzu_8327 a întrebat:

Am o prietena pe care o iubesclove struck dar ea nu cred ca ma place...crying spuneti-mi ce sa fac ca sa ii atrag atentia? va rog mult

Răspuns Câştigător
| Alynutzaaa a răspuns:

Atat timp cat prietena ta nu are o atractie mai speciala decat un simplu prieten pentru tine, singurul lucru pe care trebuie sa-l faci este sa ai rabdare!

Daca ati ajuns pana la stadiul de prietenie e un pas important spre a ajunge la o relatzie bazata pe dragoste! Pentru ai atrage atentia insa e nevoie de mici atentzi ( nu ma refer la flori, bomboane de ciocolata deoarece daca fata nu e o fire romantica s`ar putea sa nu`i placa ) :

-incearca sa-i iei apararea in cazul in care cineva o raneste, ( va simti ca esti puternic si de asemenea ca esti o alegere buna pentru ea )
- incearca sa refuzi avansurile fetelor din jur atat timp cat esti si cu ea
-trimite`i un sms din "greseala", apoi ceretzi scuze si intra in vorba cu ea : dar nu exagera cu sms`urile se va simti presata!
-incearca sa afli culoarea ei preferata si imbraca acea culoare cat mai des!

Daca relatzia voastra de prietenie se va imbunatatzi in timp poti sa incerci sa-ti exprimi sentimentele pentru ea intr-un mod cat mai placut, iar apoi sa continuatzi relatzia de prietenie pana cand si ea va simti acelasi lucru pentru tine!

3 răspunsuri:
| MMadalina a răspuns:

Nu ai de unde sa stii daca te place sau nu atata vreme cat ea nu ti-a spus acest lucru ...Trebuie sa ai incredere in tine si sa-i arati fetei ca tu o placi ...Fii tu insuti. Poate o sa fii placut surprins de reactia ei, cine stie?

Bafta!

| νєησм a răspuns:

Pentru inceput trebuie sa comunicati cat mai mult, sa existe intelegere, si mult prietenie din cauza ca daca nu are nici o legatura cu tine n-are de ce sa zica:,, Hai mah vrei sa ne iubim"?laughing deci clar n-are cum sa iti zica asta problema e si de varsta mai ales stiu ca e vorba aia,, Dragostea nu are varsta" dar daca ai 9-11 ani e si normal ca n-ai cum dar daca ai macar peste 12 ani jumate e bine deci pana la urma daca e cerei iD-ul de mess vorbiti acolo de multe lucruri dar trebuie pana la urma sa ii zici si tu daca placi pe cineva sau alte lucruri de genu asta iti zic eu ca vei reusii iti urez succeswinking.

| ElenaDianaLiana a răspuns:

Pai daca nu te place nu o mai pisa pentru ca nu are rost. daca pe tine te-ar place o fata si tie nu ti-ar place de ea, ti-ar placea sa insiste.nu cred ca ti-ar placea.sau mai bine intreb-o nu te mai gandi ca nu te placetongue.Bafta:*