| Yuku a întrebat:

Am o problema, am 20 ani, si de cateva luni am o iubita, prima mea iubita, problema e ca ori de cate ori sunt cu ea, simt nevoia sa fac sex cu ea, ea nu e pregatita, ii respect decizia, insa ma intreb, de ce simt asta? e normal? am senzatia ca as vrea sa o fac zilnic, nu stiu ce-i cu mine.

Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Jack a răspuns:

Pai se vede ca e prima iubita si ca esti lipsit de experienta daca pui astfel de intrebari happy!
Ceea ce ma face sa cred ca nu ai 20 de ani happy dar marog se mai intampla happy!
Ideea ii ca daca ai fi langa ea si nu ai simti nevoia sa te culci cu ea, atunci ar insemna ca exista o problema si anume :ori nu te atrage ori nu esti tu prea barbatzel happy!
Dar daca simntzi nevoia ins ca e perfectwinking ins ca te atrage fatawinking asta ii un lucru foarte bunwinking!
Si faza cu nu ii pregatitawinking nu fi asa sigur happy se poate trece peste astfel de pas.conteaza modul de abordare normal ca daca probabil ai intrebat daca vrea sa se culce cu tine a si raspuns NU.
Lucrurile nu merg chiar asa,pentru asta ii nevoie de atmosfera potrivita,locul potrivit, moemntul potrivit, de 5 minute macar de experienta sa ii poti oferi un preludiu bun ca sa cedeze etc etc.
Cu asta nu te-am ajutat foarte mult dar am sa te ajut cu asta happy Iti dau o sursa de documentare de care s-ar putea sa stii happy daca iei pas cu pas ce scrie aici o sa inveti foarte foarte multe lucruri si in plus pe siteu care ti'l recomand ai si un forum cu niste baieti de varsta ta sau mai mari cu multa experienta happy! ( artaseductiei.ro ) iti scrii acolo povestea si baietii iti dau sfaturi adevarate happy,si aici e bine dar aici o sa primesti putine sfaturi concrete parerea mea happy pentru ca is multi copii si o gramada de fete care o sa iti dea niste sfaturi tampite gen :respecto si asteapta pana ii pregatita,nu o forta sa nu ajungi la viol, ai rabdare paana o sa aiba incredere in tine.
Nu spun ca nu sunt chesti adevarate dar nu vad cu ce te-ar ajuta, pentru ca astfel de lucruri le sti si tu
Hai Baftawinking!

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,e ceva normal sa simti nevoia sa faci sex cu ea, daca o iubesti si o doresti,logic ca simti nevoia sa faci sex, mai ales la varsta ta, cand urla hormoniihee hee.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Este ceva normal.
Trebuie să înveţi cum să-ţi stăpâneşti toate dorinţele şi toată pasiunea care zac în interiorul tău.
E foarte greu să-ţi stăpâneşti toată pasiunea,când tot ce-ţi doreşti este să trăieşti ceea ce simţi.
Nu este nimic în neregulă cu tine.
Eşti absolut normal din toate punctele de vedere.
Dar odată ce-ţi vei satisface plăceriledorinţele vor creşte din ce în ce mai mult şi totul va fi trăit cu mult mai multă intensitate.
Dacă ai o iubită ceva mai mică decât tine,este normal să aibă reţineri.
Dacă vei căuta o fată de vârsta ta,ea va şti să-ţi ofere ce-ţi doreşti, fără să aştepte nimic de la tine, decât să depui sentiment.
Diferenţa de vârstă este cea care ar trebuie să-ţi pună ţie semne de întrebare.

| katy a răspuns:

Da e normal,hormonii joaca, tu probabil ai inceput sa tii la ea. daca stati o noapte amandoi cu o sticla de vinwinking o mangai o saruti, nu stiu ce.o va lua valul si pe ea nu va rezista multhee hee

| Optimus7 a răspuns:

Incearca cand esti cu ea si iti vine pofta de sex incearca sa te gandesti la alceva sau incearca sa o saruti mai mult decat de obicei sau pana te plictisesti tinand-o strans in brate.

| corina8508 a răspuns:

Se cheama hormoni. atunci cand iti place mult de o fata,e normal sa vrei sa fii cat mai "apropriat de ea". e foarte matur din partea ta ca ii respecti decizia, dar in ritmu acesta cred ca nu vei mai avea mult de asteptat. daca te iubeste, va capata incredere-n tine si se va simti pregatita. bafta

| Alex_2905 a răspuns:

Fratewinking e normal dar daca ea nu e pregatita asteapta pana ce va fi in legatura cu tine daca ar fi primul tau contact sexual ar fi 100% normal sua poate tipa e irezistibila rautongue acum e decizia ei.si a ta in mare parte.tongue daca chiar simti nev exista o pastila care o face sa aiba o pofta de se urk pe pereti da e cam scumta si nu stiu cum ai putea sa o faci sa i-a pastila...parerea mea este sa astepti va veni si momentul acela iti garantez euwinking insa sa fii tu pregatit

| AnneMarie_9433 a răspuns:

Te masturbezi uite ii bine ca ii respecti decizia ii ceva normal...
Incearca sa vb cu ea si poate intelege
Mult succes!

Răspuns utilizator avertizat
| OxVow a răspuns:

Probabil hormonii tai "joaca". prin tine.ca sa spun asa...si iti dau aceasta senzatie, tot ce trebuie sa faci (parerea mea) este sa te stapanesti, si cum ai zis:sa-i respecti decizia iubitei.