| mihailescudorian a întrebat:

Am o problemă. Am o colegă cu care am fost foarte buni prieteni până acum ceva timp când mi-am dat seama că m-am atașat foarte mult de ea și că de fapt ceea ce simt pentru ea e mai mult de atât. Relația noastră în ultima vreme a fost foarte apropiată, ne împărtășeam totul, ne sărutam, inclusiv petreceam nopți întregi împreună, însă niciodată nu a fost ceva mai mult. Recent i-am spus ceea ce simt și a devenit foarte distantă Ce credeți că ar trebui să fac în această situație? sad

6 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Sa continui relatia, fara a forta lucrurile. Poate e doar surprinsa.

| Xenia16 a răspuns:

Probabil ea nu simte acelasi lucru pentru tine, sau poate e timida si nu stie ce sa spuna in acest caz.

| cristinicadulcica18 a răspuns:

Pai sa o mai lasi putin. Poate nu e inca pregatita pentru o relatie.stai linistit poate si ea te place dar ii e frica sa spuna asta. Nu insista foarte mult pentru ca s-ar putea sa nu mai vrea sa vb deloc. Poate ca ea te place doar ca un frate..nu trebuie sa fi trist din cauza asta. Nu e sfarsitul lumii laughing Astapta sa se linisteasca.SUCCES! Iti tin pumnii.bafta.

| mihailescudorian explică (pentru cristinicadulcica18):

Nu îl văd ca pe un sfârșit al lumii, voiam doar o părere referitoare la atitudinea pe care ar trebui să o adopt față de ea, având în vedere răceala pe care o arată față de mine de când i-am spus ceea ce simt.

| CatzPopularity a răspuns:

Uite...Probabil ea nu a fost pregatita si a fost un soc pentru ea sa afle dintr-o data. Asta nu inseamna ca nu simte la fel, dar trebuie sa mai vorbesti cu ea, sa fiti mai apropiati si incearca sa vorbesti cu ea, si daca nu ai despre ce gaseste niste lucruri care ar putea sa o intereseze. Va mai dura putin timp. Succes!

| KodeX a răspuns:

Nu e vorba ca a devenit distanta probabil in cel mai rau caz pentru ea ai fost un joc insa nu cred asta avand in vedere ca v-ati impartasit atatea in cel mai bun caz probabil e putin speriata si nu stie cum sa reactioneze si e posibil ca ea sa fii trecut printr-o relatia care a afectat-o negativ si ii este greu acum.Incearca sa fii aproape de ea sa ii vorbesti vorbe frumoase sa ii arati ca chiar o iubesti si ca ceea ce simti tu pentru ea nu e o joaca si ca poate avea incredere in tine.