| KiddFaraSentimente a întrebat:

Va rog ajutati-ma si pe mine, pentru. ca nu mai stiu ce sa fac! Deci problema sta cam asa: sunt cu un coleg (Mihnea) de aprox. 6 luni (scazand perioadele de despartire, 4 jumate). Deci stiu ca pare stupid. Desi eu il iubesc, si el pe mine, relatia noastra este extrrem de distanta. Adica vorbim, dar nu prea stam impreuna, nu ne sarutam, chiar daca zicem ca suntem impreuna. Nu stiu de ce, dar lui ii este rusine. Eu am incercat de multe ori sa-i spun sa stam mai mult impreuna sau sa stea in banca cu mine cand sunt singura, dar imi zice "nu, ca ce o sa zica profele?" (asta pentru. ca eu invat foarte bine, iar el foarte rau). Si m-am despratit de multe or de el, pentru. ca nu ma iubea. Dar acum dupa ultima despartire el le-a spus colegilor ca ma iubeste si asa, si ne-am impacat. Dar cum am spus, nu exista comunicare deloc. Dar in rest, se vede ca ma iubeste. Ma priveste mereu asa de frumos, si ma apara. In aceasta ultima perioada de despartire, eu am fost cu un alt baiat (Alex) timp de 2 saptamani. Am tinut si la el. Nah. va dati seama ca in 2 saptamani nu a fost o relatie serioasa, numai ca am fost mult mai apropiata de el decat de Mihnea in 2 luni de zile. Vorbeam deschis si pe mess, si pe strada, statea mai aproape. Si acum eu sunt cu Mihnea... Si in acel timp, eu mi-am dat seama ca mai tineam la Mihnea, dar incepeam sa tin si la Alex. Numai ca a trebuit sa ma despart de Alex pentru. ca el era prieten foarte bun cu fratele lui Mihnea (Bogdan), iar cand el a aflat, i-a spus sa se desparta de mine, ca daca nu o incurca. Eu in perioada in care am fost cu Alex, mi-am dat seama ca nu putea in 2 saptamana. sa ma iubeasca asa de mult, dar acum cand nu mai suntem impreuna nu stiu de ce da' am impresia ca ma place putin. Pt. ca atunci cand mai vine prin clasa pe la noi, uneori am impresia ca mi se adreseaza mie, desi vorbeste cu mai multi. Iar ieri, cand un coleg a zis ca-l suna pe fratimio sa-i zica ceva rau despre mine, Alex i-a zis "ba, nu zii nimic ca te batem si eu si Mihnea" si mi-a facut cu ochiul. Deci sincer, nu stiu ce sa mai cred. sad Sunt intr-o situatie foarte grea. Va rog ajutati-ma! Credeti ca intr-adevar ma place Alex? Si ce sa mai fac in relatia cu Mihnea? thinking Ms mult!:*

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, gandeste-te bine ce simti si nu lua o decizie gresita... tu sti cel mai bine pe care dintre ei il ai la suflet mai mult.Cu 2 nu se poate, asa ca gandeste-te la care tii la mult, la care te gandesti mai mult, cu care crezi ca ti-ar fi mai bine, care te iubeste mai mult si te-ar face fericita, cu care te-ai simtit cel mai bine?
Nimeni nu poate decide in locul tau, trebuie sa vezi langa care gasesti iubire adevarata; oricare ar fi alegerea ta ai grija sa nu suferi...
DAca in relatia ta cu MIhnea nu exista comunicare nu e bine, dar totusi e cu tine in clasa si poate cu timpul va ajunge sa se schimbe in bine, nu se stie ce relatie ai putea avea cu Alex acum, ramane la alegerea ta.

8 răspunsuri:
| αndï a răspuns:

Laaaasama frate... esti cu el de 6 luni si nu te-a sarutat niciodata? fa-o tu! nu-i greu deloc, crede-ma, daca te iubeste va accepta sa te apropii de el si sa-l saruti happy
ps : incearca doar sa nu-i faci vreun comentariu despre modul in care saruta, sau miroase a tigari, sau altceva, crede-ma baietii nu suporta laughing

| SeNyS a răspuns:

Mi-am dat seama ca esti tocilarabig grin dupa imaginea de profillaughing cam multe detalii plictisitoare, stai cu cel care iti plc myy mult

| ßέßέ a răspuns:

E clar ca Alex te place. Eu zic sa ramai cu el daca te simti mai bine si exista mai multa comunicare. Acum depinde. Doar tu stii pe cine placi mai mult.

| 16.laura.16 a răspuns:

Alege-l pe cel la care tii cu adevarat. Nu are rost sa te implici intr-o relatie in care nu te simti implinita. Cred ca Alex te place si, nu stiu de ce, cred ca si tu il placi mai mult pe el decat pe Mihnea... Alegerea e a ta!

| 16.laura.16 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te detasezi si sa nu te mai gandesti la modul,, poate ca- daca...'' Intr-o relatie e esentiala comunicarea asa ca vorbeste cu Mihnea despre faptul ca te deranjeaza ca e distant. In functie de aceasta discutie, alege!

| KiddFaraSentimente explică:

Ms mult pentru raspunsuri. Aveti dreptate cu totii. Sincer, eu tin la amandoi mult. Cu Mihnea este bine ca e in aceeasi clasa, dar daca dupa atata timp, nu ne-am apropiat mai deloc, ma indoiesc ca o s-o facem acum. Dar cu el macar am siguranta ca nu ma inseala, si ma iubeste totusi. adica asa cred. In timp ce Alex, fiind mai mare cu 3 ani decat noi, nu cred ca ma va iubii vreodata, pentru ca el este de fel mai ''gagicar''. Dar totusi, eu simt ca relatia cu Alex ar merge mult mai bine, din motivul ca putem comunica foarte bine, si pentru ca este mai mare as avea mai multe de invatat de la el. Deci, fiecare relatie ar avea avantajele si dezavantajele ei. Si mai e problema ca ei 2 sunt prieteni buni. deci orice as decide in final, nu o sa iasa bine.sad

| GeorgeRadu a răspuns:

Daca nu te place e clar ca te simpatizeaza, desi poate tu nu ai putut sa tii destul la el in 2 saptamani, el a pus suflet si chiar si acum tine la tine asta imi este foarte clar. happy Sincer alege cu inima nu cu mintea... Eu asa as face in locul tau. tongue

| smooky a răspuns:

@senys
doar daca are ochelari nu inseamna ca e tocilara