| QuNtaR a întrebat:

Am o întrebare, Poate exista o prietenie intre un băiat și o fata (nu iubire ci pur și simplu prietenie). Explic : acum sunt în clasa 9, Am o colega X cu care suntem forte buni prieteni, însa prietenia noastră are de abia ~9 luni, cu toate ca învățam în aceeași clasa din clasa a 5, prieteni buni am devenit după o întâmplare din iarna trecuta, cu timpul am observat ca devin din ce în ce mai atașat de ea, acum s-a dus într-o excursie prin Europa, și acum ma simt asa de singur, parca as fi pierdut ceva din mine, știu precis ca ea nu ma iubește, însa eu nu știu cred ca suntem prieteni, însa poate o iubesc fără ca sa-mi dau seama? Nu știu ce se întâmpla cu mine, ce sa fac?
Mulțumesc anticipat big grin

4 răspunsuri:
| Chrissy92 a răspuns:

Sincer nu cred in asta, la un moment dat unu din voi vor avea altfel de sentimente.Da tu simti ceva mai mult fata de ea, poate ar trebui sa ii zici ce simti sa vezi ce raspuns vei primi

| QuNtaR explică (pentru Chrissy92):

As faceo, însa nu cred ca voi primi un răspuns pozitiv, Ca sa înțelegi Ea este prima din clasa la note, respectiv are un caracter foarte greoi, poate sa se enerveze de la nimic, sau altele,
+ e 100% ca ea nu simte nimic pentru mine, din cite am mai discutat am înțeles ca nici nu prea sunt pe placul ei

| Chrissy92 a răspuns (pentru QuNtaR):

Pai si atunci sunteti prieteni totusi sau nu? poate e o fata cu fite asa ca nu te sfatuiesc sa te mai gandesti la ea

| QuNtaR explică (pentru Chrissy92):

Nu ma iubeste insa se comporta bine, ca cu cel mai bun prieten