| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema...Azi am avut un contact sexual cu iubitul meu totul a fost okei iar cand a scos-o, am constatat ca prezervativul ramasese inauntru. Partea superioara, cam un sfert era afara, l-am scos, l-am verificat, spart nu era si nici nu ejaculase inauntru.Dar totusi mi-e frica, numai la gandul ca ar fi intrat vreo picatura, menstra nu o am regulat, dupa calculele mele trebuie imi vina la inceputul lunii viitoare deoarece luna asta am avut, sigur nu eram in perioada fertila...dar va rog, linistiti-ma cumva.

Răspuns Câştigător
| varcolaccc a răspuns:

Stai calma ca nu ramai însărcinată, dupa cum s-a întâmplat totul nu ai de ce sa iti faci griji :*. Dar de acum in colo ia pastila de a doua zi, escapelle parca se numește. Acum ca sa te liniștesti fa dupa 2 saptamâni un test de sarcina sa ii iasă din grijawinking.

15 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

N-ai patit nimica, nu esti insarcinata. Eu o fac fara prezervativ si nu a fost nici o problema pana acum.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Buna!
Linisteşte-te, iar după 3 săptămâni fă un test de sarcină.
O zi bună!

| UnAltCiudatPeTPU a răspuns (pentru KeepCalmThinkDiffrent):

Deci nu sunt asa mari riscurile?

| UnAltCiudatPeTPU a răspuns (pentru KeepCalmThinkDiffrent):

Deci nu sunt riscuri asa mari?

| BlackheartQueen a răspuns:

E putin probabil, dupa parerea mea.

| neutrino a răspuns:

Pentru a nu avea surprize neplacute atunci cand faci sex, trebuie sa indeplinesti minim doua conditii obligatorii: sexul sa fie protejat, iar partenerul ales de tine sa fie capabil sa foloseasca un prezervativ. Din pacate, voi ati dat gres...

| ywar a răspuns:

Eu daca as fi avut o lanterna m-as fi uitat cu ea sa vad e, nu e? Dar ce zic eu o lanterna - un reflector mai bine!
Pai ce sa stim noi ce s-a intamplat acolo si de ce ma rog a ramas prezervativul in matale? Probabil ca el nu a stiut sa puna prezervativul si e clar ca trebuie sa mai citeasca instructiunile.

| UnAltCiudatPeTPU a răspuns (pentru ywar):

Dupa ce a iesit prezervativul ne-am oprit..in el nu era sperma si nici spart nu era ..si doar nu curgea invers thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa fi sigura trebuie sa mergi la farmacie sa-ti iei pastila de doua zi, eu zic ca tot sa prelins ceva de pe penis

| UnAltCiudatPeTPU a răspuns (pentru anonim_4396):

Uni spun ca nu merita sa imi dau organismul peste cap thinking Dupa ce a iesit prezervativul ne-am oprit..si nu era chiar tot in interior, l-am scos imediat si nu era nici o urma de sperma

| anonim_4396 explică (pentru UnAltCiudatPeTPU):

Intreaba pe farmacista care sunt riscurile si cu asta basta, iti vei da organismul peste cap cand vei avea greturi, vomitaturi si toate cele care dau semnele unei viitoare sarcini, eu vreau sa nu se fi intamplat dar cel mai bine e sa pui raul inainte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Trebuie sa stii sa lucrezi cu un prezervativ, nu te joci!
Trebuie sa stii sa-l manevrezi corect, fara a exista riscul sa se rupa sau sa alunece in timpul actului sexual.
Pentru linistea ta poti face un test de sarcina!
Te pup!

| Vi003 a răspuns:

Si cand te-ai trezit, ce-ai mai patit?

| BlitzLikeXd a răspuns:

Ai facut gresit sex neprotejat aduce si fara prezervativ aduce sa fii insarcinata sa te duci la testul de sarcina care iti laa grijiwinking

| Alexucccccaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Buna. Dupa cum ai povestit eu nu cred ca sunt sanse. desi "niciodata sa nu spui niciodata". Nu vreau sa te speriu dar aveti mai multa grija pe viitor si prietenul tau trebuie sa invete cum sa foloseasca un prezervativ. Tu nu ai nici o vina in chestia asta doar ca tu o sa ajungi la un moment dat sa fi insarcinata dintr-o greseala. Si o femeie nu trebuie sa fie in perioada fertila ca sa ramana insarcinata, poti ramane insarcinata oricand. Prezervativul e adevarat ca te protejeaza de o sarcina nedorita si de boli asta daca este folosit corect, ceea ce in cazul vostru nu tare a fost. Inainte de a mai face o chestie de asta, cititi instructiunile. E mult mai sigur.