| tweety_8071 a întrebat:

Am o problema ca sa-i spun asa...baietii din clasa mea sunt cam obsedati(sunt a12a), dar idea e ca se comporta asa doar cu mine, incearca sa ma atinga, ma lovesc peste fund si i-am cam pus la punct. Dar in ultimul timp au devenit chiar agresivi, sa va povestesc o intamplare petrecuta inainte de vacanta:am ramas in clasa sa-mi iau lucrurile si au venit 2 baieti, colegi de clasa...si m-au prins, au inceput sa ma pipaie si ei ma luptam cu ei, am scapat din noroc, ca a venit femeia de servici.Nu stiu ce sa ma mai fac cu ei, i-am zis si dirigintelui mai in toamna, i-a certat dar degeaba. Mi-e frica sa nu ajunga doamne fereste sa ma violeze, sunt foarte obsedati de mine toti din clasa nu stiu de cesad

10 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

Saracii., probabil sunt virgini si disperati.Deci,du-te frumos la politie si fa o plangere, ca daca nu o faci nu te vor lasa in pace. O sa creada ca nu te respecti si cine stie cum ai spus si tu, vor ajunge sa te violeze. Daca faci pe victima vor crede ca esti slaba si stii ce o sa zica intr-o zi:hai sa o violam pe fraiera asta ca oricum nu are curaj sa zica nimic, nimeni no s-o creada, ca au vazut si altii ca o pipaiam si statea. Unii sunt chiar bolnavii si nu te intreba de ce, fa in asa fel sa-ti fie tie bine si nu permite un astfel de comportament.pa pa

| deadea23 a răspuns:

Spune-i la directoare, ii poate exmatricula, nu risca pentru ca o fata trece cam greu peste un viol mai ales la o varsta asa frageda. Faptul ca iti sunt si colegi de clasa, iti stiu programul (cand ajungi la scoala si cand iesi). Asa ca trebuie sa fi atenta, innebuneste-l pe diriginte/diriginta nu conteaza daca e fata sau baiat, mai ales daca e fata explica-i in ce situatie te aflii.
Nu cred ca va fi indiferent/a!

Daca nu se intampla nimic, vorbeste cu mama ta. Poate are mai multa autoritate in fata directoarei sau dirigintelui.
Nu lasa treaba neterminata, colegii chiar ti-ar putea lasa o trauma de care greu vei scapa.

Be good.

| zeitaana a răspuns:

Asa patesc eu si sunt in a 6alaughing ma rog eu nu prea ii las sa se apropielaughing ca isi i`au box`ubatting eyelashes pai chiar cred ca nu ar trebui sa stai singura in prajma lorwinking ai grija mereu sa fie cineva care sa te ajute langa tinewinking
si eu stiu i`ati un sprei paralizantwinking eu am pus o intrebare cum sa ma apara si mi-a zis cineva ca un sprei paralizant ar fi bunwinking deci ar trebui sa incerci tu. si eu o sa imi cumpar unulwinking

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru zeitaana):

Hei. Disperatelor. Sunt pusti.Is baieti, uni fac asta in clase mici pentru ca's curiosi, aveti ceva ce ei nu au SAU CA PROvocare de la colegi ca ce au ei curaj sa faca etc, in clase mai mari pentru ca te place, se joaca, sau fac misto.Toti fac asta la un moment dat si toate fetele trec prin asta.Mai lasa fata tampenia cu sprei paralizant, esti dusa? Sa-mi faci mie asa ceva a 2 zi ai si fi la scoala de corectie. plus tati mami la puscarie ca tio dat asa ceva cand esti prea mica.REVENITI-VA HEY.NU VA OMOARA NIMENI DOAMNE

| BlueEyes_2305 a răspuns:

Incearca sa-i faci de rusine pe la ore spunandu-le obsedati ca sa inteleaga profesorii si sa i. a masuri. Dar ai grija sa nu zici direct ca o sa faca misto de tine.am avut aceeasi problema si sa stii ca merge. Deci la ore le spui subtil :''obsedatilor''zici ca nu ati mai vz fete.si profii o s t int. de ce zici asta., S le spui dar asa la misto mai in gluma.Si apoi ii zici si dirigintei dar intre patru ochi sa le zica parintilor lor ca sa-i potoleasca, povestindu-i treaba cu pippaitul si o chemi s p femeia d servici ca martora ca sa te creada. Daca nu merge nici asa sperie-i ca o sa-si i. a bataie si incearca sa nu ramai singura nhiciodata in preajma lor. te pup si sper ca te.am ajutat:*:*:*macar pik.Ai mare gj de tine

| karina_5950 a răspuns:

Vorbeste cu parintii fiindca i-ti spun din experienta, era sa dau de naiba in scoala dintr-o prostie din asta.Asa ca fi ferma si vorbeste cu ai tai...

| MrCernea a răspuns:

Aceeasi problema a avut-o fosta mea prietena din generala laughing toti cu mainile unde aveau placerea mai mare :\ asta pana cand Ma ales pe mine. Tipul retras care nici nu vorbea cu Ea, doar priviri amagitoare. iar apoi cand au vazut ca are pe cineva au lasat-o in pace! Ma rog asta nu inseamna ca trebuie sa iti faci un prieten, Esti super banuiesc ca altfel nu au mai fii obsedati dar ia putina initiativa.

| SweetBabyGirl a răspuns:

Poi poate ca au ei un motiv de fac asta.De imbraci sau vorbesti mai vulgar? Ai fost cu unul din clasa mai de mult si ai facut sex cu el? Ca daca da probabil ca te considera mai usuratica si ca pot sa te faca sa te culci cu ei foarte repede.Incerca pur si simplu sa ii ignori si daca te mai pipaie mult spune-le si parintilor...stiu ca suna ciudat dar cred ca te va ajuta foarte mult daca le spuiwinking

| radugeorge25 a răspuns:

Inainte de toate mi se pare ca ce spui tu este foarte grav si daca nu intervii se poate lasa cu un viol.trebuie sa vorbesti cu diriginta intre patru ochi si sa ii spui sa ia masuri. apoi trebuie sa ii ignori total. sa nu ii mai bagi in seama. la mine a functionat.noroc si ai grija de tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si in timpul asta, lupul ce facea? Tu nu vezi ca esti naiva. Ii crezi obsedati de tine si ei cauta doar un loc sa-si depuna icrele si altcineva mai naiva in clasa nu este.Cum poti crede ca declansezi obsesii?