| adynush a întrebat:

Am o problema cu iubitul meu. Suntem de 3 ani jumate impreuna si in relatie noastra a inceput sa apara rutina.Nu stiu ce sa fac ca sa scap de aceasta rutina si in plus relatie noastra sexuala pe zi ce trece e tot mai plictisitoare. Oare ne mai iubim? Sau doar ne-am obisnuit unul cu celalalt? Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| Sonny a răspuns:

Dap e foarte posibil sa fi intrat intr-o stare de obisnuinta, plictiseala, fiindca dupa o anumita perioda de timp petrecuta impreuna, am2 parteneri cam stiu totul despre persoana de langa, si se ajunge la monotonie, la o rutina.
Legat de intrebarea," oare ne mai iubim " asta nu stiu cum poti sa o pui cand tu ar trebui sa stii mai bine raspunsul, fiindca tu stii ce simti pentru el, ar trebui sa schimbati ceva in "rutina" asta, iar schimbarea asta trebuie sa vina de la unul cel putin, fiindca daca tot accepti situatia asta, o sa ajungeti in punctul in care am2 o sa ziceti ca v-ati plictisit unul de altul si ca e timpul sa faceti o schimbare, si ajungeti la despartire. Oricum, legat de schimbarea in relatia voastra depinde foarte mult de ce fel de caractere sunteti am2.
Eu ti-as recomanda, sa incercati lucruri noi, sa vii tu niste ideei, ce sa faceti impreuna in timplul liber, sa incercati lucruri noi in pat, ti-as recomanda, sa cauti pe net, sunt atatea, cartii interesante, care pot aduce un + in relatia vostra sexuala, cum ar fi pozitii noi, poate niste mici trucuri, poate niste lucruri ambientale interesante.
Solutii sunt, doar sa iti doresti sa le folosesti.
Bafta!

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Intotdeauna,intr-o relatie intervine rutina.De fapt acesta este examenul pe care l-a trecut fiecare pereche, lupta cu rutina. Dragostea se transforma.Depinde de amandoi in ce parte o s-o ia.Invata sa aduci rasul inapoi(chiar citind bancuri pe net),iesiti mai mult,jucati-va ca doi copii,fa-i surprize cat mai placute,asculta-l cand are de spus ceva, nu te plange prea mult, Fii draguta si cu zambetul pe buze.Adu-ti aminte ce l-a atras la tine si pe tine la el,evoca acele momente,fii obraznica in pat(sau nu),nebunatica,gaseste mereu ceva sa faceti,Ia un catel sau o pisica,faceti fotografii,mergeti pe munte,vai,puteti face atat de multe! Nu lasa dragostea sa moara,razboiul nu e pierdut pana nu dai si ultima lupta! Si tu,te lupti cu obisnuinta,rugina vesnica a dragostei! Ei, atunci, lupta!

| VadTot a răspuns:

Am o relatie de cinci ani.sincer sunt trist ca nu am rupt aceasta relatie acum doi trei ani.sincer iti spun chiar daca atunci as fi suferit oarecum.s au mai mult. sunt sigur ca acum voi avea sa sufar si mai mult mai ales pentru ca faptul ca nu am de gind sa o i au de nevasta din mai multe motive.deci Crede ma vei face cea mai buna alegere daca te desparti de el acum>! Iti garantez ca cu trecerea timpului vei avea mult mai mult de suferit.

| TPMTotiPentruMine a răspuns:

Intreaba`lpe el ce crede despre asta. poate are probleme si nu se poate concentra, dar in momentul in care iubesti, actul sexual nu prea se poate parea plictisitor... si galmaz are dreptate.

| micutadhampir a răspuns:

Poti sa gasesti lucruri neobisnuite care sa rupa rutina, dar s-ar putea ca ea sa reapara. Ne intrebi pe noi daca il mai iubesti? Rapsunsul e la tine. Analizeaza-ti sentimentele si ia o decizie. Succes!

| Maryanoo a răspuns:

La fel s-a intamplat si intr-o relatie de-a mea de 4 ani. Nu va merge! Nu va cunosc dar daca tu simti asta, mai bine va despartiti si iti cauti pe altcineva.O relatie adevarata inseamna Dragoste Adevarata simtita permanent si buna dispozitie si Fericire! Esti la varsta la care trebuie sa gusti fericirea din plin asa ca meriti un baiat care sa te faca fericita si sa nu mai ai asemenea ganduri!

| danydanydany a răspuns:

Eu cred ca va`ti plictisit unu de celalalt happy
daca tu de el nu, el de tine cu sigurantahappy
ramane la aprecierea ta ce vei face pe viitor cu aceasta relatie da parerea mea ca oricum pana la urma se ajunge la despartirestraight face din pacate.straight face
asa ca decat sa va mai chinuiti mai bine va despartiti si va vedeti fiecare de viata voastra!
multa bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa dragoste cu el si salveaza relatia indepartind rutina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as baga mana in foc ca daca va'ti desparti ar fi prea mare doru.
Daca e rutina combate'o! Fa chestii spontane. Schimba locul, pozitia in care faceti sex. Iesiti in oras, plimbati'va, uitati'va la filme.