| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema si nu stiu ce sa fac. Eu si iubitul meu de 3 ani nu prea mai facem sex. De vreo 5-6 luni am devenit parca din ce in ce mai obositi si rutina isi spune cuvantul. El are probleme cu erectia si nu sta sculata. Cand i-am zis sa se duca la un doctor si sa mai lase tigarile a zis ca el nu are vreo problema si ca e multumit cu viata noastra sexuala. Ne intelegem extraordinar de bine si ne iubim foarte mult, dar sex facem foarte rar. Ce sfaturi aveti sa-mi dati? P.S nu ma inseala sau ceva de genu, pur si simplu el e multumit, dar eu vreau mai mult

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Forteazal cu doctorul altfel il poti insela fara sa vrei, tentatia nu va rezista sa o ti asa. Ideal e sa.l lasi in loc sa inseli poate e batran omu si nu are putere erectila, nu.i mai place multa frecangeala in pat

| confusedgirl223 a răspuns (pentru mgtow):

Nici prin cap nu-mi trece sa-l insel. Eu vreau sa rezolvam problema impreuna, nu sa ma duc la altul. Are 31 de ani. Ne-am cunoscut cand aveam 23 si el 28.

| romeo78 a răspuns:

Voi sunteți împreună de 3 ani, iar de o perioadă de timp, nu te mai satisface sexual.
Dar, în ultimii trei ani, ai fost vreodată fericită și satisfăcută sexual?
Mitul că țigara aduce impotența este fals.
Alimentația greșită, obezitatea, stresul, rutina zilnică, lipsa stimulilor vizuali, lipsa somnului, afecțiuni cardiace, alte afecțiuni medicale pot fi tot atâtea cauze ale lipsei libidoului.
Iar, refuzul de a merge la medic, nu îl cataloga drept refuz, ci i-ai lezat onoarea de bărbat, făcându-l impotent prin trimiterea la medic!
Se pare că dacă nu va lăsa din mândrie va trebui să te autosatifaci, dar mai grav nu veți deveni părinții unui copil al vostru, niciodată!

| mihai69 a răspuns:

Cel mai simplu ar fi să cumperi un vibrator.
E nasol când „el" e mulțumit cu ce are, foarte greu îl scoți din starea asta.
Mi s-a întâmplat și mie pe vremuri. Știi de ce? pentru că de fapt nu primeam ceea ce mi-aș fi dorit.

| Sofer a răspuns:

Sa meargă la doctor sa rezolve problema. Sex-ul în relație e important și trebuie cât mai des.

| ancaval a răspuns:

No amu, nemulțumitului i se i-a darul. Știi?

Bucură-te că ai un băiat bun cu care poți construi ceva, sexul nu e pe primul loc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu esti multumita in cele din urma se va vedea clar si vei cauta altceva.

| SoareDaniel a răspuns:

Ce varsta are omul >)?

| confusedgirl223 a răspuns (pentru SoareDaniel):

31 si eu 26. Mi se pare ca e prea devreme ca sa aiba probleme de genu

| SoareDaniel a răspuns (pentru confusedgirl223):

Te inseli mai cauta informatii pe net, cam pe acolo barbatii incep sa aiba problema asta

| Mmcosmin a răspuns:

Dupa parerea mea telecomanda sau butoanele, care acceseaza performantele masculului sunt in mana, mintea si inima femei. Ea poate genera sau inhiba performanta sexuala a partenerului. In spatele masculismului feroce adesea afisat, stau puncte sensibile, inhibitii sau vulnerabilitati pe care femeia le poate accesa, vindeca sau agrava. Deci inainte de a "acuza" ca treaba nu merge intreaba-te daca ai facut totul ca o femeie iubitoare.

| SoareDaniel a răspuns (pentru Mmcosmin):

Probabil omul e mult mai afectat de cat esti tu de problema lui, se rezolva daca merge la un doctor si probabil cu ceva pastile, sa lase fumatul si sa manance bine merge si sa mearga la sala ajuta bine lucrul asta, e bine ca totusi i se mai scoala, spune-i sa nu piarda timpul aiurea si sa ia masuri