| wintergaps a întrebat:

Am o problema cu PC! nu primesc semnal la monitor mouse si tastatura cand il pornesc...Monitorul este in regula l-am testat pe laptop.Nu stiu ce sa-i ii fac...eu cred ca este placa video(procesorul imi porneste si venitilatoarele-video, procesor, 2 coolere-). dau funda! Multumesc mult-scuze off topic-

Răspuns Câştigător
| stefan110310 a răspuns:

Ai umblat prin el de curand? prima data asigura-te ca ai pus procesorul bine si uite-te sa nu fi rupt vreun condensator de pe placa de baza( in caz ca ai umblat in el).

| wintergaps explică (pentru stefan110310):

Nu am umblat in el.Cand am ajuns acasa de la fac am apasat pe buton si nu se vedea nimic...nu dadea semnal.

3 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Cumpara o placa video, si incearca mouse si tastatura prin usb

| wintergaps explică:

Zic ca daca tot porneste procesorul si hardul incarca(se aude zgomotul lui specific) ar trebui sa afiseze ceva chiar daca mouseul si tastatura nu primesc semnal...eu la asta m-am gandit-placa video.Chiar nu am idee!