| MihaiAlexFreddy a întrebat:

TPU am o problemă cu pc-ul l-am aprins ca de obicei însă mouse-ul, tastatura și monitorul nu primesc semnal adică nu se aprind deloc unitatea pornește, coolere se aude bip-ul ăla normal la pornire dar perifericele nu primesc semnal și după câteva secunde se stinge pc-ul și se repornește și tot așa la infinit, am încercat altă sursă mai puternică la fel face, l-am curățat înăuntru și la fel face (nu mai e în garanție pc-ul) am verificat mufele și sunt toate conectate bine vreau să precizez că înainte să nu mai meargă deloc a făcut tot așa dar după o repornire a mers dar cu niște lini și puncte roși pe ecran și rezoluția ca și cum nu aș fi instalat driverul, am reinstalat driveru l-am repornit și a mers perfect fără lini sau puncte si toate bune am băgat și windows 7 ultimate ok apoi a doua zi am pornit și la fel puncte, lini roși am încercat să rezolv cu reinstalarea driverului și să dezinstalezez driverul cu un program numit DDU apoi l-am repornit și nu a mai pornit absolut deloc perifericele ecran, mouse, tastatură am încercat și altă placă video și tot așa, am încercat și alt monitor și tot așa. Configurația pc-ului : 8 gb ram ddr 3, placă video gtx 750 v2, hdd 500 gb, sursa veche 420 w și cea nouă 550 w, procesor i3 2120 3, 3 ghz quad core. NU ȘTIU CE SĂ MAI FAC.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi dusa pasta termoconductoare de la procesor, poate fi dusa placa de baza sau memoria. Nimeni nu-ti poate spune aici ci doar daca vede.

| MihaiAlexFreddy explică (pentru Salontanul):

Pasta termoconductoare a fost schimbată recent.

| MihaiAlexFreddy explică:

Am găsit problema de fapt era de vină placa video nouă care aparent s-a stricat cred că are niște lipituri prost făcute asta e problema sau nu știu.

| Salontanul a răspuns (pentru MihaiAlexFreddy):

Bravo! Cu atentie si rabdare, incet, incet poti invata sa te descurci singur. Succes!