| xXdoareuXx a întrebat:

eu cu iubitul meu am fost 4 luni impreuna- a fopst relatie la distanta. Chiar tin la el si din cate imi zice si el la mine. dar in martie ne-am despartiit pentru ca el si-a gasit alta iubita. Faza e ca ei 2 s-au despartit acum cateva zile si eu am inceput sa vorbesc cu el si imi zicea ca am iubeste si eu i-am zis. si mi-a cerut sa ne impacam. ca eram afara cu 2 baieti si o fata si mi-a zis ca daca ma comb cu altu nu mai vb cu mine niciodata laughing si ca e gelos. noi vb la tel si pe mess si ne vedem la web.
ce sa fac? sa ma impac cu el sau sa las totul asa ca sa nu mai sufar in continuare? ...ma suna in fiecare dimineata sa vada ce fac si cum am dormit si etc...

Răspuns Câştigător
| DouaPuncteD a răspuns:

Buna draga mea. Ce sa zic din cate ne spui mai sus tu inca tii la el. Daca stii ca te impaci cu el si ca in joc vor aparea din nou sentimentele iti spun sa nu te impaci cu el pentru ca vei suferi si stiu cum e. Nu e de ajuns sa se intereseze atat de mult de tine dupa ce te-a lasat pentru alta fata. Din moment ce te-a parasit pentru alta inseamna ca nu te-a mai iubit si a inceput sa tina la ea. Si cum vine treaba asta? Dintr-o data te iubeste din nou..NU! Tu trebuie sa te impui si sa-i arati ca nu esti atat de "prostuta" cum el te crede pe tine. Eu cred ca vrea sa-si demonstreze ca poate sa se impace cand vrea cu tine.
Uite ..Eu zic sa nu te impaci cu el, baieti sunt multi pe lumea asta si din moment ce ti-a demonstrat ca nu te merita, nu merita nici o sansa. Succes. Te pup

| xXdoareuXx explică (pentru DouaPuncteD):

Pai cand am inceput sa vorbim prin mesaje eu ii spuneam la vrajeala te iubesc si chestii pentru ca eram suparata pe el. si oricum nu ne-am impacat. adica am momente cand vreau sa ne impacam dar am momente cand nu vreau sa aud de el. deja am suferit si nah l-a durut in c*r ca el era cu cealalta si nah oh go on si eu m-am combinat cu unu de aici cu care am mai fost -doar ca sa-l uit. el i-a spus si celei mai buien prietene ca daca am fi fost din acelasi oras nu m-ar fi lasat si nah. inca mai tin la el...nici nu stiu ce sa fac...

| DouaPuncteD a răspuns (pentru xXdoareuXx):

Stiu cum te simti sad si imi pare foarte rau. Eu cred ca nici tu nu ai procedat bine cand te-ai combinat cu alt baiat doar pentru al uita, din contra draga mea, mai rau iti faci sad. Sentimentele nu pot sa dispara atat de repede si mai ales daca ti-a intrat adanc in inima. Oricat tii la el, nu merita o a doua sansa dupa cate ti-a facut. Sincer ar trebui ca tu sa fii cea pe care-o doare-n c*r. Invata sa-ti ascunzi sentimentele fata de el. Daca va vedea ca nu-i mai dai importanta te asigur ca se va ambitiona si in timp va incepe cu adevarat sa tina la tine.

| xXdoareuXx explică (pentru DouaPuncteD):

Nu stiu.eu cred ca el chiar tine la mine. in cele 4 luni d zile ne-am despartit d 7-8 ori si el mi0a cerut de fiecare data sa ne impacam :-

| DouaPuncteD a răspuns (pentru xXdoareuXx):

Hm, asta schimba lucrurile. Pai daca lucrurile stau asa eu zic sa ii mai dai o sansa, doar una!

| xXdoareuXx explică (pentru DouaPuncteD):

Deci sa ma impac cu el?

| DouaPuncteD a răspuns (pentru xXdoareuXx):

Eu zic sa da. Din cate mi-ai povestit cred ca ar mai merita o sansa. Fiecare om greseste dar trebuie sa ii mentionezi ca va fi ultima sansa pe care i-o mai dai. big hug Ai grija te tine. Te pup

| xXdoareuXx explică (pentru DouaPuncteD):

Mersi mult. O sa-ti zic daca se mai intampla ceva cu el sau chestii din astea. o sa-i spun. te pup. mersi mult din nou

| DouaPuncteD a răspuns (pentru xXdoareuXx):

Uite daca vrei tinem legatura, imi poti da id-ul tau pe privat >big grin

20 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

De ce nu s-a gandit la asta mai devreme? De ce a trebuit sa se combine cu o alta fata daca el te iubeste atat de mult? Ai si tu dreptul la fericire draga mea, incepe acum cu amenintarile dupa ce a umblat cu o fata? El sa aiba dreptu dar tu nu? Mi se pare o prostie asta sincer si egoism din partea lui. Relatiile la distanta nu dureaza din pacate, eu sugerez sa o termini cu el cat mai repede, sa nu mai suferi.
Mult succes iti doresc!

| MMadalina a răspuns:

Nu stiu ce fel de relatie este aceea in care cei doi vorbesc doar la telefon si pe net si se vad doar la web. Este trist, daca ai ajuns sa iti traiesti viata intr-un mediu virtual.

Bafta!

| eu4you a răspuns:

Eu as zice sa va impacati, dupa parerea mea! Ce e de pierdut!? Poate va merge mai bine a doua oara. El pare ca tine la tine. Dar ai grija! Daca a zis ca te iubeste trebuie sa iti demonstreze in continuare (sa fie la fel de grijuliu). Nu uita ce e cel mai important intr-o relatie:comunicarea.Si comunicare nu inseamna numai sa vorbesti.

| eu4you a răspuns (pentru eu4you):

Aaaa, sorry! Nu am citit partea in care a zis ca nu mai vorbeste cu tine daca stai cu altu'... mi se pare putin cam exagerat.Este gelos daca spune asta.Cat despre tipa aia, poate ca a stat cu ea ca sa te uite. E posibil! Dar, nici asta nu prea e in regula.

| xXdoareuXx explică (pentru eu4you):

Dar faza este ca imi tot spunea ca o iubeste mult pe tipa aia si ca si ea il iubeste si are la avatar poze cu ea si la status scrai te iubesc "numele ei", esti viata mea, sufletul, inima mea. oare imi facea in ciuda? ca si o data mi-a zis acum cateva zile ca se duce sa se vada cu ea si ca abia asteapta si i-am zis da ce vrei sa faci acum? si face hai ca ti-e ciuda. recunosc doar mai tin al el, mi-a foast ciuda dar nah oh go on...noi am fost de 4 luni impreuna din noiebrie...si elk mi-a zis ca a fost cu ea 5 luni deci daca s-au desp din aprilie s-au combinat tot in noiembrie. e golan tipu se drogheaza fumeaza dar il iubesc oricum e ellaughing dar nu stiu nu prea merita

| eu4you a răspuns (pentru xXdoareuXx):

Clar statea cu ea doar ca sa te faca geloasa...laughingSi da, nu prea merita, e o nebunie. Dar asta e iubirea... o nebunie!happy

| mat31new a răspuns:

Mare jmecher se crede, auzi la el, nu mai vorbeste niciodata cu tine daca te combini cu altul laughing da' el de ce s-a combinat cu alta? da-l in rahatu lui de mormoloc, ce sa mai cauti cu el daca face asa.

| xXdoareuXx explică (pentru mat31new):

Da el mi-a zis astya cand ei 2 nu mai erau impreuna laughing da oricum astept sa se intoarca fostul in bacau ca in vacanta a fost in Bucuresti si ma impac cu ellaughing ca asta cu care am fost 4 luni m-a intrebat da dupa ce ne-am certat ai mai fost cu cineva? si i-am zis ca da ca am fost cu un tip de treaba :X si el curioas da l-ai iubit mai mult ca pe mine? laughinglaughinglaughing eu am inceput sa rad acolo mai ales ca eram si un pic mai mult bauta ca adusesem vin si luasem si tigari si cu ceilalti mi-am, facut de caplaughing da si-o gasit asta sa ma sune laughing ca vroia unu sa raspnda laughingda nu i-am dat...laughing da... tare viata mea laughing

| MereuPuternic a răspuns:

Cel mai bine este sa ramaneti amici, daca veti fi impreuna o sa ajungeti sa va certati si nu o sa mai vb deloc, este decizia ta cum vei proceda.Bftwinking

| Speedyshor a răspuns:

Parerea ema e sa ramaneti doar amici...pentru ca el dupa ce s-a despartti de aia s-a intors la tinelaughing Doar pentru ca nu mai avea la cine sa mearga... Si da-l incolo ca mai exista baietilaughing gasesti tu pe altulaughing:* Funda? puppy dog eyes

| mat31new a răspuns (pentru Speedyshor):

"Ema" este prietena ta?

| Speedyshor a răspuns (pentru mat31new):

Nu...raised eyebrows