| alexmarius79 a întrebat:

Am o problema de ceva timp, sunt baiat, am 18 ani,mi s-a spus in repetate randuri ca arat foarte bine, observ numeroase fete ca se uita la mine, nu sunt genul de persoana introvertita, din contra am o groaza de prieteni (ce-i drept majoritatea baieti),cu toate astea nu am reusit sa imi fac o prietena de un an si cateva luni. Stiu ca o parte din problema este ca sunt un tip mai timid cand vine vorba de fete,dar totusi as vrea sa stiu cum as putea sa scap de acest complex al meu si sa reusesc sa imi fac o prietena. Recent am gasit pe facebook o fata foarte frumoasa, mi-am facut curaj si i-am dat un mesaj, dar tot ce am reusit sa vorbesc au fost cateva intrebari banale si fara sens ceea ce au determinat-o pe fata sa nu imi mai raspunda urmatoarea zi. Nu e ca si cum nu stiu sa ma comport cu o fata, totusi am o problema in a imi face curaj sa vorbesc cu fetele in general, nu imi vine in minte niciun subiect de discutie, chiar daca majoritatea timpului imi este usor sa tin o conversatie cu multe persoane (sunt o persoana dezimvolta). Poate cineva ma poate lamuri care este problema.

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ca boys mai ales daca arati bine lucreaza la increderea de sine, vor cadea in genunchi fetele, si vine revu, e pacat sa nu rupi o pasarica in noaptea de rev

| AlexanderAdrian a răspuns:

Judecand perechile de tineri pe care le vad si pe strada si prin magazine si prin cercurile extinse de prieteni problema e ca nu esti marlan. Si ca n-ai bani si masina. Extrem de multe fete observ ca prefera marlani cu masina si bani. Buldogi. Cum sa le mai zic nu stiu. Si tipii la locul lor si mai timizi pierd. Nu cred ca e cazul sa fii cine nu esti. Din pacate majoritatii fetelor frumoase li se pare ca li se cuvin lucruri. Si le obtin pana la o varsta cand marlanu le lasa bortoase si pleaca sau le bate sau le inseala.

Life sucks.

| alexmarius79 explică (pentru AlexanderAdrian):

Bani nu am in asa fel incat sa imi permit sa scot fata unde vrea ea, dar asta nu m-a impiedicat in trecut sa imi fac niste prietene care culmea aveau o groaza de bani si sa ies cu ele "prin oras". Nu sunt vreun sfrijit, fac sala, tind sa cred ca arat foarte bine si la corp. Apreciez raspunsul, dar nu cred ca e de vina genul asta de baieti ca nu imi gasesc o fata pe genul meu laughing

| neutrino a răspuns:

Poate ca la tine inca nu este timpul sa vorbesti cu o fata.

| NoName0x0 a răspuns:

Vorbeste cu o fata fara retineri, pentru inceput ca si cum ai vrea sa fie amica ta. Dupa ceva timp de conversatii, din care sa incerci sa iti dai seama daca te simpatizeaza, treci la mai mult. Problema este evident timiditatea...

| nyty20 a răspuns:

Testosteron scazut! da-i cu telina si struguri! citeste poezii, bea un paharel de afinata, apoi du-te la o fata.
zii ca e frumoasa, ca f*** ca o testoasa.
apoi ii bagi una inteligenta "tu esti secunda mea, iar pe cadran Voi fi veac dupa veac minutul tau".