| GiuliaSilvia a întrebat:

Am o problema straight face. De vreo doua luni vorbesc cu un baiat, amic de al verisorului meu. Sambata seara m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna, dar eu i-am spus sa mai astepte pana la vara deoarece eu sunt clasa a opta si am examen in vara si nu o sa am timp si nu as vrea sa ne certam din cauza ca nu ne putem vedea. El mi-a spus ca ma asteapta si nu este nicio problema.Noi vorbim in fiecare seara cand ii scriu eu cand imi scrie el depinde.Eu am incredere in el dar pe fb diverse fete ii lasa mesaje pe wall cu te iubesc, el nu le raspunde. Dar nu stiu ce sa fac? Dati-mi un sfat :* Dau Funda happy

7 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

O relatie se bazeaza pe incredere. faptul ca el nu le raspunde, te-ai gandit ca el lear fi pus sa faca asta, ca sa te grabeasca sa fii cu el. sa nu il pierzi.

| ing3rd3mon4u a răspuns:

Buna.
In primul rand tu deocamdata nu ai nici un drept sa ii reprosezi nimic pentru ca nu esti intr'o relatie cu el.Tot ce poti sa faci este sa ai incredere in el.
Si nu baga in seama ce zice lumea, lumea e rea...winking
Asculta'ti inima...

| DeeaMarry a răspuns:

Scuze. Raspunsul anterior era pentru GiuliaSilvia, iar aceste pentru ochiverzi91: Atunci cand iubesti, astepti oricat pentru persoana iubita! Practic nu e o asteptare prea grea, pentru ca nu te mai intereseaza nicio alta fata. Atata timp cat pastreaza legatura cu ea, nu vad de ce nu ar putea fi impreuna la vara!

| Eternitas a răspuns:

Dacă el a spus că este în stare să te aştepte chiar şi până la vară, mai ai vreo îndoială că te-ar lăsa? Pe facebook fetele alea i-au spus "te iubesc", dar după cum ai observat şi tu, nu le-a răspuns...deci poţi să stai liniştită, atâta timp cât iubirea este reciprocă, nimic nu o s-o distrugă!happy

| ochiverzi91 a răspuns (pentru Eternitas):

Cred ca glumesti, nu?laughing Cine naiba ar astepta pana la vara? Una e sa vorbesti si alta sa faci. Ai incredere si apoi regreti. Ai lamurit-o.

| DeeaMarry a răspuns (pentru ochiverzi91):

De ce nu il intrebi cine sunt acele fete si ce legatura au cu el? Daca nu ai prea multa incredere in ce spune el, poti sa iei legatura cu acele fete si sa vezi ce spun ele.
Cantareste bine informatiile!

| Eternitas a răspuns (pentru ochiverzi91):

"Cine ar aştepta până la vară"...depinde şi de acel băiat. De unde ştii tu sigur că nu ar aştepta? poate chiar ar avea răbdare, când e vorba de iubire totul este posibil.