| saten08 a întrebat:

Am o problema in dragoste : nu stiu daca iubesc sau sunt obsedata de un baiat. el este coleg de clasa cu sora mea si acum aproximativ un an mia adaugat id in lista la el. au urmat multe vorbe frumoase, multe,, te iubesc ``, multe promisiuni, multe iubite de ale lui. in tot acest timp eu am inceput sa tin la el din ce in ce mai tare incercam sa-l uit sal scot din mine dar de fiecare data cand putin reuseam sa-l uit aparea din nou in viata mea ( de ex se baga in seama pe mess ). ne-am vazut doar o singura data intamplator ne-am intalnit intr-un mall, insa niciodata nu mi-a dat intalnire nu a vrut sa iesim nimic, doar pe mess a vrut sa vorbeasca si atat. in ultimul timp neam indepartat foarte mult vorbim 1 data pe saptamana cand iti aduce el aminte de mine, in sa eu in continuoare tin la el. intrebarea este ce sa fac? oare sunt obsedata de el sau il iubesc prea mult?

3 răspunsuri:
| Crisu_7532 a răspuns:

Nu e vorba de iubire. clar. nu cred nici ca e vorba de obsesie. eu cred ca tu esti.atrasa de el doar pentru ca el nu-ti spune nimic concret, de exemplu ca te place. pe tine te incita faptul ca el se poarta rece si ca vorbeste cu tine doar cand isi aduce aminte de tine. asta este problema ta. teoretic, vrei ceea ce nu poti sa ai.
recomandarea mea este sa-ti gasesti un hobby sau o ocupatie ca sa-i dai de inteles ca ai alte lucruri mai importante de facut decat sa fii la cheremul lui cand are el chef.

| RobertClaudiu a răspuns:

Il iubesti mult prea mult si vezi ce parere are si sora ta pentru ca ar fi cam urat ca sa te intalnesti cu el pentru sora ta asa ca mai vizualizeaza tot ce s-a intamplat pana acum si vezi daca chiar va potriviti sau el vrea numai o aventura pe mess

| rockeritzanumber1 a răspuns:

Asta poti sa stii doar tu, daca intr-adevar iti place baiatul atunci poti sa iei o decizie.Nu il astepa pe el sa faca primul pas.Am un prieten care a vrut sa fie impreuna cu o alta prietena de-a mea si na avut curajul sai zica.De obicei cand un baiat iubeste o fata o ignora si nu se comporta chiar asa de bine.