| Ioana_9271 a întrebat:

Am o problema in legatura cu mine si simt ca sunt o persoana oribila.Cu ceva timp in urma eram prin oras cu o prietena si ne-am intanit din intamplare cu un tip, care la prima vedere mi s-a parut foarte dragut si chiar i-am spus si prietenei mele acest lucru.Norocul sau ghinionul a facut ca prietena mea sa se intalneasca cu el, in aceeasi zi, deoarece fac naveta cu acelasi microbuz.Stiind ca il plac, prietena mea, i-a povestit ceva de mine si i-a lasat si facebookul meu.Normal ca el m-a cautat si am inceput sa vorbim si sa vorbim...Asa, imi placea de el in mare desi nu eram convinsa si asteptam sa ma vad cu el, modul in care vorbea si restul, mi se parea inteligent si sensibil...asta s-a intamplat pana ne-am intalnit face to face si am constatat ca e cel mai timid baiat cu care am iesit vreodata, faza este ca stand cu el timp de 2 ore in care am vorbit aproape numai eu, nu am simtit absolut nimic special nici o emotie, si culmea ca nici cand am stiut ca urmeaza sa ma vad cu el treceam prin aceeasi faza. Si din nou soarta face ca prietena mea sa se intalneasca cu el dupa intalnirea noastra si sa ii spuna ca el ma place foarte mult si ca vrea sa ma invite maine sa vedem un film. Stiu ca ar trebui sa-i mai dau o sansa si restul dar stiu ca degeaba as face asta pentru ca nu e vorba numai de timiditatea lui ci si de modul de a gandi mi se pare ca e cam copil si ma simt foarte aiurea scriind randurile acestea,pentru ca este un baiat minunat dar pur si simplu nu vreau sa mai ies cu el,dar cum as putea sa fac asta dupa ce i-am dat sperante,sunt o persoana oribila si stiu cu toata fiinta mea ca ar trebui sa ii dau o sansa sa se obisnuiasca cu mine si sa fie el dar numai gandul de a ma reintalni cu el maine ma face sa ma simt suuper aiurea si vreau sa il indepartez dar cum sa fac asta fara sa il ranesc? cum? tin sa mentionez ca arata fff bine si nu e vorba de atractia fizica, pur si simplu nu simt nimic, nu cred ca ne potrivim dar sa-l ranesc in felul acesta?

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Te-a dezamagit si nu-l poti ierta.
Spune-i adevarul, spune-i ca simti ca n-ai fi potrivita pentru el, ca viata pentru tine e o nebunie frumoasa si l-ai chinui prea mult incercand sa-l faci sa tina pasul cu tine!
Va intelege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timiditatea se vindeva draga happy.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Ai nevoie de un smecher afemeiat.
Lasa-l sa mai creasca.

| mateicoca a răspuns:

Don't be a ***, tell him face to face tongue

| ValentinGeorge a răspuns:

Parerea mea e sa fii sincera, chiar daca doare, omul te simte cand minti

| utilizator123456789101112 a răspuns:

Urmeaza-ti inima

| Ioana_9271 explică (pentru utilizator123456789101112):

Inima spune nu...dar mi-e foarte mila de el...e un baiat prea bun.dar nu e pentru mine sad