| july00 a întrebat:

Am o problema. sad m-am indragostit de un baiat,se comporta frumos cu mine, vorbeste frumos cu mine, ..mai de mult se droga muult si fuma,beea,.dar asta nu mai e asa, s-a schimbat..si mi-a zis ca ma iubeste, dar o prietena destul de buna zice ca sa nu fiu cu el ..si tot incearca sa ma faca geloasa.ce credeti?

15 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
de obicei decide altu in locul tau? cata incredere mai poti avea in ziua de azi mai ales in asa zisele "prietene"? daca si tie iti place de el, vei vorbi cu el si va dati o sansa timp de o luna sa vezi cum se comporta cu tine, in general, apoi daca relatia merge bine, va dati sanse unu altuia..in afara de parintii tai, tine minte ca nimeni nu iti vrea binele...asa ca fii cu bagare de seama si fa ce iti dicteaza inima
O zi frumoasa sa aihappy

| MishikiCrisy a răspuns:

Vezi cum e sa fi cu el, daca nu iti place te desparti de el spunand ca nu ma merge bine si gata!

| Azµre a răspuns:

E decizia ta nu a prietenei tale happy Faci ce te crezi tu că e bine!

| h3r a răspuns:

Ai încredere în el?
Ai încredere în prietena ta?

| july00 explică (pentru h3r):

Da am incredere in amandoi!

| h3r a răspuns (pentru july00):

De ce?
Când îți demonstrează el că te iubește, atunci da... poți trece mai departe.

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Lupul isi schimba parul, naravul ba. Drogurile, bautura si tutunul nu se dau pierdute decat din lipsa banilor.Dar cand pofta revine, dragostea nu mai conteaza ci banii necesari satisfacerii...

Răspuns utilizator avertizat
| crash15 a răspuns:

Nu fi cu el.

| lastride a răspuns:

Parerea mea sa nu te incurci cu baieti ca el. Slabe sanse sa se fi schimbat el, sa scape de toate viciile care le-ai enumerat. Bafta multa, faci cum crezi.

| Jukutzel a răspuns:

1. poate ca acum s-a schimbat dar poate sa se mai drogheze mai incolo
2.si de unde sti ca el nu mai bea, fumeaza sau nu se drogheaza poate zice asta doar ca sa aiba mai multe sanse ca nu il poti monitoriza toto timpul (nu zic in cantitati foarte mari )

| mariucakatinca a răspuns:

Prietena ta nu vrea DELOC sa te face geloasa.Are foarte mare dreptate.Este de apreciat ca ti-a zis sa nu fi cu acest baiat. Trebuie felicitaa cu adevarat ca ti-a spu adevarul si nu te-a mintit.(vorbesc foarte serios). Nu merita sa il iubesti pe acest baiat.Nu te merita.Un om care bea, fumeaza nu se va schiba niciodata. Mereu vor ramane asa. Poate o zi rezista si dupa aceea incepe din nou. In plus drogurile, fumatul il fac pe om violent. Sfatul meu: cheama salvarea sa il duca la dezalcolizare. Iti dores binele de aceea iti spun asta. Nu te incurca cu acest baiat, pentru ca vei regreta mult in viitor. Cel mai bine discuta cu parintii despre acest baiat. Te vor sfatui exact ca si mine. Vorbeste cu ei! Parintii trebuie sa fie cei mai apropiati de tine. Se vede ca si prietena ta pe langa parinti iti doreste binele pentru ca ti-a dat sfatul de a NU fi intr-o relatie cu acest baiat. Nu uita! Vorbeste cu parintii despre baiatul asta!

| july00 explică (pentru mariucakatinca):

Multumesc muult de sfat!

| dedicatdnb a răspuns:

straight face Ti-a zis asta ca sa il ia pentru ea, fa ce crezi u ca e bine si nu ii asculta pe prieteni big grinwinking

| NikulaE97 a răspuns:

Atata timp cat el s-a schimbat si tu ti la el dai batae