| Simplyy a întrebat:

Am o problema mare. Va rog sa ma ajutati!
De 2 saptamani sunt cu un baiat S. Ne intelegem bine! Am "dormit" impreuna, ne-am vazut aproape zilnic. Dar am facut o greseala... M-am intalnit cu un alt baiat A, si acum sunt si cu el. De o saptamana caut sa ma ascund si mi-a reusit pana acum, dar luni incepe scoala si suntem toti trei in acelasi liceu. Este foarte complicat. Trebuie sa aleg.
Cu S nu vorbesc asa des pe zi, pentru ca el este in alta retea si vorbim pe fb detalii unde sa ne intalnim etc. Avem doua saptamani.
Cu A vorbesc nonstop prin mesaje, la telefon, pe messenger, pe facebook. Avem o saptamana.
Multi mi-au spus sa raman cu S deoarece am petrecut mult timp cu el, m-a ajutat si la probleme. Am incercat sa ma despart de A, spunandu-i ca am probleme cu parintii, si sunt pedepsita, mi-au luat telefonul, etc. Mi-a spus ca indiferent ce problema o sa am o sa trecem impreuna peste. Nu o sa ne despartim pentru probleme minore.
Sunt disperata. Chiar nu stiu ce sa fac! Daca afla unul de celalalt, voi ramane fara niciunul. Voi ce ma sfatuiti sa fac?
FUNDA

18 răspunsuri:
| Onn3 a răspuns:

Alege-l pe al doilea, pentru ca daca tineai la primul nu mai erai cu al doilea.E si ciatat.

| Doηηa a răspuns:

Alege cu inima, noi nu știm ce simți tu.
Nu contează o săptămână în plus sau în minus, contează pe care îl iubești.

| alinaiiiioana a răspuns:

Stii era un citat : daca iubesti 2 persoane alege-o pe cea de-a doua pentru ca daca o iubeai cu adevarat pe prima nu te indragosteai de a doua...
inca un lucru pe care il poti face desi o sa ti se para stupid dar sa stii ca va merge este sa faci doua biletele pe unu scrii S pe unu A si sa ramai cu ala al carui nume il tragi(pare prostesc) dar cand vei trage iti vei da seama cu adevarat la cine tii de ex daca l-ai tras pe S si iti pare rau ca nu l-ai tras pe A asta inseamna ca de fapt pe A ar trebui sa alegi sau mrg depinde de ce tragi tuthinking

inca ceva gandeste-te la firea fiecaruia tie de cine iti place mai mult si nu ma refer la vrajeala si dulcegariile pe care ti le spune ci la personalitatea lui la atitudinea vezi care iti place mai mult

alta varianta ar fi sa faci o pauza cu aman2 si sa vezi de cine ti-e dor sau cine iti lipseste mai mult

in orice caz solutii se gasesc :d

| unknownn a răspuns:

Alergi după 2 iepuri, nu prinzi nici-unul. Aşa meriţi! Te duci la întâlnire cu alt băiat, deşi ştii că ai iubit?

| Bubulin4ik a răspuns:

Draga,sa fi tinut la S. nu avea sa mai apara A. in viata ta,si asa cum petreci mai mult timp cu A. deci vb la telefon, msj, messenger, fb, etc...cred ca te simti mai bine cu A. nu trebuie se ascunzi, pentru ca risti sa ii pierzi pe ambii, ia-ti inima in dinti si zii lui S. ca nu mai puteti fi impreuna, ca nu poti dicta inimii sa il iubesti etc. Iti doresc Bafta si sa fii fericita:* deci alege-l pe A. si fii cit mai sincera, in primul rind cu tine insuti!:*Bafta!

| Simplyy explică (pentru Bubulin4ik):

Cu A petrec timp la telefon, iar cu S petrec timp real. fata-n fata. Stam o gramada impreuna.

| Bubulin4ik a răspuns (pentru Simplyy):

Dupa acest timp cu cine te simti mai bine dintre ei 2?

| teiubescmultadrian24 a răspuns (pentru Simplyy):

Te.ai bagat intr-o belea foarte mare wow aci chiar nu mai stiu amandoi petrec cv timp cu tine gandeste.te bine pe cine alegi:*:*

| Ichnat a răspuns:

In ce te-ai bagat? straight face Scapa repede de unu! Spune-i ca no sa mearga relatia, trebuie sa te opui la orice zice el!

Bine, sa zicem ca o sa scapi de unu. dar la scoala o sa se inerveze cand o sa vada ca esti cu altul big grin si o sa inceapa sa zica "Din acest motiv vroiai sa ne despartim...", te-ai bagat intr-un rahat in care s-ar putea sa ramai fara nici unu straight face

| Simplyy explică (pentru Ichnat):

Sunt constienta de chestia asta... Am gresit! Acum nu stiu ce sa fac... E complicat!

| teiubescmultadrian24 a răspuns (pentru Simplyy):

Te-ai bagat intr-o belea mare se pare ca cu amandoi petreci cv timp wow acu chiar nu mai stiu ce sa zic ai grija pe cine legi:*:*

| Against a răspuns:

Stii cum se spune, atunci cand intervine a 3 a persoana, ramai la ea, caci daca era dragoste adevarata, nu renuntai la S (nu il inselai in cazul de fata).

| R1e2b3e4c5a6 a răspuns:

Chestia asta m-aajutat si pe mine sa aleg..."Daca ti la doua persone si trebuie sa alegi una. alege-o pe a doua pentru ca daca ai iubio pe prima. nu ar mai fi existat a doua" happy

| Darkangelzn a răspuns:

Despartete de A deoarece cu S te sti de mai mult timp si cred ca S te-a ajutat mai mult ca A. Funda?!

| zgary4all a răspuns:

Ramai cu cel pe care simti k il iubesti

| elizadumitru a răspuns:

Eu sincer te sfatuiesc sa nu fugi dupa 2 iepuri deodata pentru ca nu o sa te alegi cu nimic.
incearca sa iti dai seama cu care dintre ei ai vrea cu adevarat sa fi si sa iti dai seama care tine la tine mai mult.:* sper ca te-am ajutat.

| teiubescmultadrian24 a răspuns:

Poi e mai bine sa ramai cu A ca se vede ca el chiar te iubeste, vorbiti nonstop si ar face orice ca sa fiti impreuna nu rata sansa ata ca daca vor afla ca esti cu amnadoi o sa iasa cam nasol sper ca te-am ajutat:*

| Simplyy explică (pentru teiubescmultadrian24):

Si daca vorbele alea sunt texte?