| Maryneluzza a întrebat:

Am o problema, prietenul meu are 14 ani si eu doar 13, el ar vrea sa facem sex dar eu nu pot, daca afla parinti mei se vor supara, si in plus nu sunt inca pregatita. Ce sa fac?sad

16 răspunsuri:
| Visecolorate a răspuns:

Sa nu faci. Punct! Ai doar 13 ani s'ar putea sa regreti mai tarziu. Gandeste'te cate sanse de viitor are relatia voastra? Poate acum sunteti plini de fluturasi si iubire, dar. dupa un timp n'ai de unde sa stiiwinking Daca te iubeste te intelege si nu mai insista. Si oricum si el e mic.

| Alexander21 a răspuns:

Ala e prost sau se face?laughing Stai cuminte!

| ionutzul31 a răspuns:

Pur si simplu nu faci.Esti mult prea tanara pentru asa ceva.Si daca tipu ala insista da-l dracul, mereu vine altul in locul celui precedentwinking

| irina_5692 a răspuns:

Parasestel! Lasal! Trebuie sa te desparti de el! El nu te iubeste vrea doar sa fie cu tine draga mea lasa-l! esti prea mica ai doar 13 ani! ce doamne! Acel baiat nu te iubeste asa ca nu iti distruge viata si sanatatea pentru un idiot! Ao grija de tine si gandeste-te la ceea ce ti-am spus! Pa!

| Myst3ry a răspuns:

Explicai ca nu vrei, nu poti, nu esti pregatita. Daca nu va intelege lasa'l...baieti mai sunt pe lume care nu te obliga sa faci asta daca tu nu vrei. Deci stai chill daca nu vrei nu este o problema. iar el daca nu intelege, nu te merita si nu are rost sa stai langa el. :*

| jimime a răspuns:

Ce sa faci? Da'i papucii mai!

| Robert92 a răspuns:

Intrebarea e ce sa nu faci, si raspunsul e sex.Simple as that.
Vorbeste cu el, spune-i ca nu esti pregatita si daca te iubeste, te va intelege.(mare iubire la 13 ani, ce sa zic). Striga hormonii in el, asta-i tot.Inteleg ca suntem in generatia unde sexul nu mai inseamna nimic, dar nu te arunca cu capul in fata daca nu stii ce te asteapta.Parerea mea,si a tuturor persoanelor cu capul pe umeri de pe acest site, este sa astepti. Daca el nu e de acord, nu te merita.

| IMC90 a răspuns:

Da-i papucii. Spune-i ca tu nu esti jucaria lui.

| Lonelygirl a răspuns:

Draguta, nici sa nu iti treaca prin cap sa faci asa ceva pentru a nu regreta mai tarziu si in plus e prea devreme... Nu te uita dupa el, zi ca nu o sa se intample asa ceva si daca nu e de acord eu zic ca... nu te merita si ar trebui sa il parasesti. Nu il lasa sa te prosteasca. Bye kiss

| Tiffanny a răspuns:

Nu fi nebuna! O colega de`a mea a ramas insarcinata la varsta de 14 ani si acum isi asteapta bebelu`! a exmatriculat`o de la scoala,s`a facut de tot cacatu` si in plus, baietii dupa ce te folosesc odata te arunca la cos ori te paseaza la altu[adica sa te culci si cu celalalt]. Parerea mea este sa nu o faci pentru ca vei regreta. Si mie mi-a propus unu` sa ma culc cu el si n`am facut`o, si cu toate astea toti spun ca`s o cur*a! Deci nu o fa!

| Ramo_9946 a răspuns:

Ai doar 13 anistraight facete inteleg perfect k nu esti pregatita nici eu nu eram la 13 ani, abia acum la aproape 15 ani big grin. Spune-i k u nu esti papusa lui sa faci ce vrea el, daca te vrea asa ok daca nu iarasi e ok.Iar daca e cu tine doar sa faca dragoste lasa-l dracului.Si ap si el e mic abia 14 anilaughing)ce faci daca doamne fereste te lasa k un bebe? el e copil nu o sa ii pese te va lasa.Deci nu fi prostuta km zice o prietena de-a mea: DUPA UNU TOT ALTU VINEhappy:*>big grin

| ησℓσνє17мαяιι a răspuns:

Eu cred ca esti prea tanara pentru asta
in plus, gandeste`te k o data ce vei face asta, el nu`si va putea tine gura si vor afla toti

parerea mea este k doar se foloseste de tine

ar trebui sa il parasesti nerdD

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Solutia este sa discuti cu el.Nu sunteti inca destul de maturi niciunul pentru actul sexual.Ar trebui sa te gandesti bine si sa realizezi ca este o prostie sa faci asa ceva,si sa-ti distrugi viata,pentru ca eu asa consider ca se intampla la varsta asta, pshihicul tau nu este pregatit si mai ai mult de asteptat. Chiar daca ti la el, trebuie sa iubesti mult o persoana pentru a face asta si el trebuie sa te iubeasca la fel si sa te inteleaga daca mai ai nevoie de timp.Normal ca parintii se vor supara pentru ca este un lucru gresit si ei vor ce este mai bun pentru tine.Sa nu te sperii daca se va despartii de tine,inseamna ca nu te-a meritat si exista baieti mult mai buni si intelegatori pentru tine si ai toata viata inainte,sa nu comiti aceasta greseala pentru ca vei regreta toata viata, nu cunosti riscurile si nici nu va fi frumos ca in filme cum trebuie sa fie pentru o fta pentru care virginitatea este cea mai de pret, deoarece el nu are experienta si doar vrea sa vada cum e.Iar cand o sa va despartiti o sa suferi mai mult.Deci asculta`ma si spune`i clar ca nu esti pregatita.Mai ai de asteptat cel putin 3 ani pana sa fi suficient de maturahappy

| Maryneluzza explică:

Nu stiu ce sa fac, el vrea sa facem sex dar in parc si prin oras ma ignoracryingdar sexul nu-l ignora, el zice ca dezvirginarea nu doare oare ce sa fac totusi?cryingsad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Maryneluzza):

Doamne tu chiar nu ai citit tot ce am scris noi aici? E clar ca baiatul asta vrea decat sa faceti sex.Citeste`mi raspunsul, uita`te cat de imatura esti si cat de credula, o sa regreti daca iei decizia asta toata viata.Pentru ca sexul este un lucru important pentru o fta virgina.Si lui nu`i pasa de tine, e clar daca te ignora, vrea si el sa experimenteze cu tine atat.Si sincer, tu chiar crezi ce zice el? Totusi chiar daca ai 14 ani,gandeste si tu logic ca nu are cum sa nu doare, intr`adevar sunt unele fte pe care le doare mai putin iar altele mai mult, dar normal ca doare.Si baiatul acela nu cred ca are experienta,el doar te minte, vrea doar sa te incerce, dar apoi sunt sanse sa te paraseasca pentru ca a obtinut ce voia de la tine.Realizeaza ce faci si gandeste`te la actiunile tale,pentru ca este o greseala enorma sa crezi in acel baiat care vrea doar sex de la tine,nu te intelege si nu te apreciaza si te mai si minte ca nu doare.E clar,te crede imatura si credula si vrea sa profite de tine, nici nu se mai chinuie ca stie ca vei accepta pentru ca esti moarta dupa el, si de aia te ignora.Arata`i ca esti fta desteapta si orice ar zice nu ceda!

| Maryneluzza explică:

Multumesc pentru sfaturi,acum am inteles ca nu trebuie sa cedez si sa ii fac favorul doar pentru a fi cu el,daca el nu ma intelege k doare sau nu doare trebuie sa il las, el nu intelege k nu potsadimi pare rau dp el ca chiar l-am iubit dar daca lui nu ii pasa nu vad dc sa imi fac probleme, zice ca nu ma lasa dp ce facem sex dar eu tot nu pot avea incredere in elcryingvoi suferi cv timp dp el dar imi va trecesadcrying