| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema si am nevoie de un sfat nu mai pot sunt cuprinsa de ganduri si nu mai stiu ce sa fac...

Am 16 ani si sunt mutata de 6 luni in Germania, iar prietenul meu e tot în Romania (el are aproape 19 ani) si sunt cu el de 10 luni... iar eu sunt virgina si el stie... dar acum cum suntem departe eu vb cu un baiat (prieteni de familie) el e mai mare decat mine cu mult dar ne înțelegem bine, iar el se tot da la mine si vrea sa o facem si stiu ca daca prinde ocazia sa fim singuri sau de astea o sa ajungem sa o facem... si daca este sa ma dezvirgineze băiatul asta, prietenul meu nu stiu cum va reacționa (el e mai agresiv) si mi frica sa nu ma bata sau de astea...

Iar astazi, din vorba in vorba cu prietenul meu i-am spus ca nu mai sunt virgina (minciuna) si desi s-a suparat si asa a spus ca trecem peste si asa... dar eu i-am spus ca nu mai sunt pentru ca daca e sa o fac cu baiatul asta, el sa nu isi dea seama ca am facut-o aici in Germania si sa ajungem la altele.

Ce as putea face? sa continui asa sa il mint pe prietenul meu ca nu mai sunt virgina si daca e sa se întâmple sa o fac cu baiatul asta am acoperire sa nu ma cert cu prietenul meu... sau cum as putea face?

Va rog! E serios si nu mai stiu ce sa fac...

7 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Esti praf cu logica.

Spui ca ai o relatie cu el, dar lui ii zici "prieten", spui ca vrei sa te dezvigineze celalalt de parca a intretine o relatie sexuala e ca si o strangere de mana.
Intrebi "ce as putea face?" de parca maine vine unul la tine si te omoara daca esti virgina.
Serios vorbind chiar nu te inteleg, in general nu dau sfaturi de acest gen, dar de data asta cel mai bine te-ai pune pe invatat si ai lasa baieti pentru altele care stiu cu ce se "mananca" o relatie, ca in ritmul acesta eu nu te vad prea bine.

| Oana92 a răspuns:

Sa ii oferi prietenul tau ocazia de a cunoaste o fata faina. Tu nu faci decat sa il incurci, nu ai strop de sentiment pentru el si cred ca nici macar tu nu intelegi de ce continui relatia asta. Probabil are masina faina, portofel gros sau e o ambitie personala...

Oricum, ai un caracter jegoswinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La ce dracu mai stai cu ăla din România?(Te chinui să găsești o minciună bună). Pentru ce, pentru unu care nu-l iubești, și nu te iubește.
Cred că, vrei doar atenție de la cineva, că ai suferit prea mult. Te sfătuiesc să mai aștepți, să nu regreți mai târziu.
Tu alegi dacă vrei să faci dragoste cu cineva care îl iubești cu adevărat, sau vrei să faci sex cu unu care după o săptămână să-ți spună ''Pa''. E viața ta, faci ce vrei cu ea, dar să nu regreți mai târziu.

| Bobby711 a răspuns:

Daca vrei sa o faci atunci nu mai sta pe ganduri e clar ca nu iti iubesti prietenul daca vrei sa o faci cu altul. Ai 16 ani esti copila daca te astepti ca prietenul ala al tau de familie are intentii serioase cu tine te inseli amarnic vrea doar sa profite de tine asa sunt baietii. Adolescentele sunt cea mai usoara prada sa zic asa una e sa iubesti pe cineva si alta e sa o doresti pentru placere. E cel mai bine sa fii singur ca baiat o faci cu cine vrei cand vrei el nu are nimic de pierdut daca o faceti numai tu vei avea de pierdut. Daca asi avea de ales intre o partida de sex de neuitat cu o bunaciune si dragostea prietenei mele asi alege dragostea ei oricand.
Asa ca ce mai stai pe ganduri cheama ll pe ala si rupeti patul prietenul tau e prea bun pentru tine nu il meriti! Ce rost are sa iti bati capul cu asta? Ce ros are sa faci baiatul ala sa sufere? De ce nu il lasi dupa o sa poata sa isi gaseasca o prietena care il iubeste cu adevarat tu inca nu ai inteles ce inseamna sa iubesti o persoana.
Sincer persoanele ca tine... imi e scarba de ele fara suparare iti bati joc de sentimentele lui cum va putea sa te mai priveasca in ochi dupa ce il tradezi asa? Il vei mintii azi il vei mintii maine si veti avea o relatie bazata numai pe minciuni, o relatie fara fundatie, mai fragila ca un castel de carti.

| RalucaRallu15 a răspuns:

Bobby... tu ai dreptate dar ti te bazezi pe general... prietenul meu desi ma iubeste ma face sa ma simt ca o proasta... el vb cu atatea si dupa zice ca ele il cauta... o facut.o cu altele desi era cu mine si eu ca proasta l.am iertat mereu...
Stiu ca ma consideri ca o curva, si el crede la fel... dar stiti vorba aia NU JUDECA O CARTE DUPĂ COPERTA... in fine... cum el a facut asa nimeni nu l.a facut curvar sau asa... iar eu daca e sa o fac cu baiatul asta toata lumea ma considera curva

Imi place si mie logica tuturor... dar Mulțumesc pentru sfaturi

| MissADEEL a răspuns (pentru RalucaRallu15):

Soluția e să îți bagi mințile în cap. Cred că știi și tu asta.
E o relație pierdută din moment ce amândoi v-ați înșelat unul pe altul (sau. mă rog, tu ești pe cale să o faci).
Trebuia să pui punct din momentul în care a făcut-o cu prima fată.
Stai la distanță, nu te va bătea. Sunteți în țări diferite.

Cel mai bine e să rupeți relația, iar tu să îi spui adevărul gol-goluț. Nu faci decât să te consumi continuând-o. El, nefiind virgin, cel mai probabil o să o facă din nou cu altele din cauza absenței tale.

| Kristykitty a răspuns:

Wooowooowooow cîte cuvinte inteligente cîtă ura fata de persoana ce se macina sa-si tradeze partenerul sau nu...ea nu a facut-o ci se tot chinuie cu dorintele si mintea consecintelor...de era naiva fata o facea si fara sfatul altora..tot ce am inteles eu e ca suferi..si nu ai avut parte de acea iubire, atenţie pe care o meriti, pentru ca ti-a iesit pe cale un dobitoc ce nu stie sa pretuiasca ce are. dar are si un plus daca tot nu tea stricat inca pe tine e ca tinea totusi si cat de cat un pic de stima ca esti virgina...dar daca totusiai cerut sfat.e ca nu te grabi.a face o partida de sex cu un macio din ciuda. e o pristue ce o sa te macine mereu...fa-o daca doar asta vrei tu nu ca ar vrea cineva sau ca asa ar trebui..esti bravo ca ai avut curaj sa imparti sufletul tau cu cineva si sa-ti deschizi istoria in fata tuturor desteptilor de aici atunci vei sti ce ai defacut...bafta dar cu iubi tau cred ca e "the end" aici e...