| Andrei6699 a întrebat:

Am o problema, si cred ca nu sunt singurul. Simt nevoia sa ma mastrbez, si cand simt nevoia sa ma masturbez simt nevoia sa fac si sex, dar cand am ocazia sa fac sex nu am chef sa fac, ce se intampla, cum ma "repar"?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Masturbarea bat-o vina! laughing

| Goete a răspuns:

Esri singurul. Cu problema asta.

| Stropdeploaie a răspuns:

Esti dependent de masturbare!

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Unii prefera sa se mastubeze decat sa faca sex, poate te incadrezi in aceiasi categorie.

| membrucac a răspuns:

Încearcă sa te masturbezi mai rar, când îți vine capul la sex și ești singur cauta altceva sa faci, un film, un joc video, o ieșire pe afara cu prietenii. Soluția cea mai directa ca să se ducă erectia ar fi un dus rece.

| Florin0012 a răspuns:

Salut, încearcă să te masturbezi mai rar, c-am de 2, 3 ori pe săptămână. După o de două ori la săptămâna, și după deloc. Știu că nu e ușor pentru ca eu eram un dependent de asa ceva. Îmi dădeam laba și de 5 ori pe zi. Dar nu e bine deloc. Când îți vine cheful de asa ceva, spălate pe fata cu apa rece da rece tare, și ieși afara plimbate, joacă-te ceva pe pc, ieși cu prieteni. Fa orice dar nu mai sta cu gândul la masturbat. Și sa nu uit nu te mai uita la filme pornografice! Numai bine îți doresc.

| Andrei6699 explică:

Nici mica nici mare, intre