| Demes a întrebat:

Am o relatie cu iubita mea de 1 an si 5 luni. Prima data am fost la ea acasa de Craciun iar de atunci nu pot sa spun ca am mers nici des, nici rar la ea. Cam o data la 3 saptamani sa spune, uneori chiar si de 2 ori pe saptamana, alteori niciodata in 3 saptamani.
Problema este ca as vrea sa vina si ea la mine,ea este de acord chiar daca are emotii ( nu s-a intalniat cu parintii mei decat la o nunta cand am fost impreuna acolo ) dar ca sa vezi,o intreb pe mama "Oare sa o chem si eu la mine?" si deodata imi taie tot elanul cand aud ca nu. Spune ca una e sa mearga baiatul la fata ( stie foarte bine ca am mers la ea,am facut si revelionul singuri acolo ) si alta e sa vina fata la baiat,ca poate peste ceva timp,ori dupa ce termin scoala,sau poate,repet, poate putin mai devreme...Dar avem totusi 17 ani amandoi si aproape un an si jumatate impreuna,mergem in alt oras la cumparaturi doar noi doi,am facut si dragoste,am fost la o nunta,am trecut prin multe,si ea spune ca nu e ok sa vina acum.
Ce imi sugerati? M-am saturat sa iesim tot timpul doar in oras la un ceai sau la un suc ori o pizza,sa o duc acasa si asta e tot. La ea nu avem foarte multa intimitate,adica camera e la margine si oricand putem fii vazuti,si nimanui nu-i place sa fie privit cand se imbratiseaza cu partenera de exemplu,sa nu mai spunem de sex.
La ce varsta ar fi normal sa vina la mine si ce as putea face in situatia asta?
Dau funda si iertati-ma ca am scris atat de mult, nu ma prea pricep sa fac doar rezumatul problemei.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu cred ca isi pierzi timpul aiurea cu o persoana nepotrivita si esti ca un catelus fi naibi barbat, isi negi barbatia daca continui ca un catelus

| Demes explică (pentru RAY):

Si cu cine imi pierd timpul? Si care ar fi persoana nepotrivita?
Mama laughing ca despre ea este vorba, ea nu vrea sa vina prietena mea la mine.

| Area512 a răspuns (pentru RAY):

Scuza-ma dar..esti batut in cap straight face

| RAY a răspuns (pentru Demes):

Cauta si o vei gasi, nu fi disperat

| RAY a răspuns (pentru Area512):

Mam grabit la raspunsul asta recunosc

| RAY a răspuns (pentru Demes):

Abia acuma tiam citit romanul, man ai rabdare poate isi vrea binele mama ta, poate e posesiva nu stiu, dar nu vad ce e rau in a fi cu iubita fata de ea, vrbeste cu ea spune-i ca o iubesti mult si sa te inteleaga

| Emilian65 a răspuns:

Daca ai facut dragoste si tu mereu o vizitezi acasa, ce te incurca, ca ea nu vine la tine?

| anonima0101 a răspuns:

Bai, cat de dragut, vreau si eu relatie ca a ta *detalii*. Sa revenim la problema, cred ca e "timpul" ca si ea sa-ti faca o vizita, sa vorbeasca cu parintii tai, sa vedeti un film smug *daca stii la ce ma refer*, nu trebuie ca acest lucru sa va aduca probleme in relatie *care dupa cate am inteles e perfecta*. Daca mama ta nu e de acord inseamna ca poate considera ca inca nu sunteti destul de maturi sa faceti acest pas, acum sa o intelegi si pe ea, chiar daca ai 17 ani, tot ~copilul~ ei ramai. Imi imaginez ca e destul de dificil sa nu aveti intimitate, dar ar fi mai okay daca ai vorbi sau ma rog' ai discuta cu mama ta despre acest subiect explicandu-i ca nu e cine stie ce mare lucru daca vine la tine, poate o sa fie de acord. Baftaaaaaaaaaaa.

| Fretus a răspuns:

Ma fi atent aici deci mi se pare ca acelei fete i este rusine sa se intalneasca cu parintii tai. Daca nu este nevoie nu trebuie sa i faci conostinta cu ei inca.Chiar daca parintii tai stiu despre ce fata este vorba.Cunosc fete care si mai mici merg la prietenul lor si indvers, ori poate pur si simplu nu vrea poate este alta cauza.Incearca sa o intrebi acest lucru si spune-i sa iti zica sincer ca doar sunteti de atata timp impreuna si ca nu te vei supara.

| Demes explică (pentru Fretus):

Mersi de raspuns, dar problema nu este la iubita mea, ea vine, doar ca nu am casa mea, nu pot sa vin cu ea in casa fara sa imi intreb parintii. Mama mea nu e de acord sa vina.