| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie cu un tip de mai bine de 4 ani, suntem impreuna din liceu, el a fost primul meu barbat si poate de aceea a durat relatia asta atat de mult desi poate nu merita sa stau langa el atat timp. Problema este ca el e foarte gelos. Daca pana in urma cu jumatate de an nu prea ii pasa de mine, nu ma prea suna acum ma dispera cu telefoanele. Daca era plecat din judet pe o perioada mai lunga de abia ma suna(1 data/zi 2 minute), daca il sunam eu mai mereu in deranjam si nu imi raspundea. Mentionez ca ma si lovit( mi-a facut cucui in cap) si ma jignea continuu, ma facea proasta, crizata, chiar si curva(desi nu l-am inselat niciodata). In urma unor discutii si la amenintarea ca ne vom despartii, dintr-o data a devenit foarte gelos, ma suna de 4-5 ori/ora, daca nu ii raspund imi face scandal, nu ii mai inteleg comportamentul. Imi jura ca ma iubeste si ca nu m-a inselat niciodata. Comportamentul lui din urma, conicide cu perioada in care m-am angajat si de atunci am si alte preocupari in afara de el. Problema e ca eu nu stiu ce sa fac! Nu stiu daca il mai iubesc, dar parca nu imi vad viata fara el. Pentru ca ne-am creeat prietenii impreuna, familia mea il place si a lui pe mine, ma gandesc ca daca m-as despartii de el as fi singura... Daca pana nu demult nu ma gandem la altcineva, acum ma gandesc serios sa pun capat, dar totusi mi-e frica sa nu dau de unu la fel sau mai rau, si sa imi para rau. Mai merita o sansa acest baiat? desi a primit mai multe.

3 răspunsuri:
| UrăscPăstârnacul a răspuns:

Heiii.
Reciteste intrebarea ta. Ai mai sta cu un barbat care te bate si care iti zice in toate felurile? Sper ca nu. Deja sunt destule mariaje d-astea prin Romania.
Pune-i capat acestei relatii. NU esti proprietatea nimanui, cu atat mai putin a lui. NU te-a cumparat, ca sa poata face ce vrea cu tine. NU au ajuns femeile sa stearga barbatii pe jos cu ele.

Spune-i ca nu mai suporti sa fii bataia lui de joc si terminati cu tot ce a fost intre voi. Just do it!

Ai grija! :*
Adda

| NiceBaby a răspuns:

Eu cred ca i-ai dat prea multe sanse! Trebuie sa-ti iai inima in dinti si sa-l uiti.Cit timp te respecti pe tine nu-ti trebuie altcineva care te dispretuieste sau te jigneste.
Mie imi pare ca ar trebui sa-l dai balta.
Nu vei fi singura caci daca ai prieteni adevarati ei te vor sustine, si parintii la fel.
(Parerea mea, dar tu fa ce-ti spune inima)
Sper ca ti-am fost de ajutor cit de cit.Pa Pa

| Andu27 a răspuns:

Aoleu cand am citit intrebarea ta m-am vazut pe mine sincer.
Relatia mea cu el este de 2 ani si ceva. La inceput vreo 3-4 luni a f indiferent si pe urma sa purtat frumos, iar acum da in mine si ma jigneste.
Parerea mea este ca trebuie sa vorbesti foarte serios cu el despre treaba asta si sa-i spui ca nu mai poti continua asa ceva in stilul asta.
Asa am procedat si eu da sper ca la tina sa nu reactioneze ca la mine [al meu mi-a spus ca se omoara si am cedatsadsadsad]
deci...gandeste-te foarte bine si vorbeste cu el spune-i ca tu nu ai de gand sa-ti amarasti zilele cu el. Baieti sunt milioane in lume. Tu sa ai grijawinking
bafta!