| babydol a întrebat:

trec printr'o perioada dificila, nu mai stiu ce sa cred despre prietenul meu el are 28 si eu 24 ne'am inteles bine pana cand a inceput sa se poarte ciudat.De aproape 2 saptamani nu a mai dat niciun semn, nu m-a sunat deloc, de fiecare data cand il sunam imi respingea sau nu imi raspundea(mentioneaz ca sap trecuta a fost la cursuri cu firma si in weekend la munte cu colegii)i'am trimis mesaje intrebandul ce se intamla cu el. daca are pe altcineva plus alte chestii dar nu mi-a raspuns. Ultima coversatie pe care am avut'o mi-a zis ca nu ii mai par atragatoare pentru ca sunt grasa(am 48kg la 165)el vrea sa am sub 48kg. ce sa cred din toate astea ca nu mai vrea sa fie cu mine? si de aceea nu ma mai cauta si m-a lasat pe mine sa deduc asta? nu imi vine sa cred ca dupa atata timp de cand suntem impreuna reactioneaza asa.Inainte sa fie cu mine a avut o relatie care a trebuit sa se casatoreasca dar a fost inselat, oare din cauza asta s'o fi inchis in el, nu prea comunica.Va rog mult ajutati, ma cu niste sfaturi.

Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

Mie mi se pare ca esti putin anorexica daca ai 48 de kg la 165 cm in nici-un caz grasa.Incearca sa mai pui ceva pe tine macar sa ai 50 kg. Vorbesc in cunostinta de cauza, stiu exact cum arata o persoana de inaltimea si greutatea ta pentru ca am in familie pe cineva cu aceasta greutate dar ea sufera de o boala cronica ceea ce sper ca nu e cazul tau.Referitor la prietenul tau nu trebuie sa ii gasesti scuze, nu raspunde la telefon si gata, nu il mai suna pentru ca probabil se simte sufocat. Daca tu nu il mai suni cu siguranta te va cauta el in momentul in care va simti ca nu ii mai acorzi atentie. Te va cauta doar daca mai simte ceva pentru tine iar daca nu, paguba in ciuperci.Gandeste pozitiv si ai mai multa incredere in tine. Daca te va suna sa ii spui ca esti super multumita de felul in care arati si ca te placi asa cum esti. Iar daca el nu te place asta e doar problema lui! Ahhh. ce oameni poti intalni in viata!

11 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Hey calmeaza-te, in primul rand de cit timp sunteti impreuna? daca demult timp, atunci el este un dobitoc nu altceva, pur si simplu barbatii cind actioneaza asa ei nu cunosc pretul pierderii lor, sau trec printr-o perioada mai deficila, plina de streuri etc. Daca din partea ta totul e ok, inseamna ca ar trebui sa discuti cu el. De fapt in orice caz discutia aduce la ceva, pot sa-ti urez bafta si sa pari cat mai sigura pe tine in discutie, si sa arati ferm ca tu esti o personalitate...

| fabiola a răspuns:

Intrebarea asta este pentru el! Noi ne putem da cu parerea, dar nu se merita!

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Cred ca asta e doar un pretext ca sa scape de tine.Probabil a gasit pe altcineva...ufff...insa asta e nu te poti umili in fata luiwinkingtu te-ai interesat ce sa intampla cu el si ai aflat raspunsul din partea lui. Dar cel mai bine este sa vorbesti cu el fata-n fata nu prin mesajewinking vezi si parerea lui si gata. Iar tu iti vezi de viata-n continuare asta e!

| nicol20 a răspuns:

Asta este clar un pretext sa scape de tine el cum este las si nu a avut curajul sa iti spuna in fata te-a lasat pe tine sa deduci si sa iti dai seama iti spun sincer incearca sa-l uiti deoarece nu te merita nu are rost sa te chiunui te-a lasat cand ti-a fost lumea mai draga.nu este de tine.Bafta

| carmin a răspuns:

Daca de 2 saptamani nu ti-a mai raspuns la telefon, inseamna ca iti da flit, adica nu te mai vrea. Apropo, unde o vedea el ca esti grasa la 1. 65 si 48 kg, chiar ca nu stiu.Sincer nu esti grasa, mai degraba esti prea slaba. Daca nu ati comunicat de la inceput, inseamna ca ati avut o relatie schioapa. Du-te si vorbeste cu el.In functie de ceea ce iti spune, iei o decizie. Sfatul meu:gaseste-ti pe altul.

| vali_6207 a răspuns:

Pai daca de 2 saptamani nu ti-a raspuns la telefon cam nasol. Cred ca ar trebui sa te intalnesti cu el si sa vorbiti, intreaba-l daca mai vrea sa fie cu tine? Parerea mea e ca nu mai vrea sa fie cu tine. Gasesteti pe altu.

| bblock69 a răspuns:

Pai si daca a suferit din dragoste se razbuna acum pe tine?
Nu mai pune atat suflet pentru el, fata draga, pentru va nu merita si nu te merita!
Daca ramai cu el asa se va comporta tot timpul: te va face sa suferi si intr-un final te va parasi!
Da-i papucii...si gaseste-ti pe altcineva.
Asta nu te merita!
Curaj, bafta si multa multa dragoste!

| BeTheBestAndFu*kTheRest a răspuns:

Sincer e un nesimtit straight face
Cum sa-i spui persoanei pe care o iubesti ca e grasa.nu stiu ce?!?!
Si u crezi ca a fost in weekend la munte cu "colegii". Eu cred ca te-a si inselat si nu meriti asta.
Mai bine cauta pe cineva care sa te iubeasca asa cum esti.care sa nu vrea sa te schimbe.
kiss

| inna_1376 a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu el serios si sa-l intrebi ce are de gand sa faca cu viata lui si a ta

| gabi_2891 a răspuns:

Comentariile sunt de prisos. are pe alta.

| sky_3693 a răspuns:

Este foarte posibil, sa isi fi inchis sufletul cum ai spus tu!
Nu te mai vrea si nu stie cum sa iti spuna.
De aceea se comporta asa cu tine, vrea sa iti dea de inteles ca a incheiat-o cu tine.Este foarte posibil sa aive pe altcineva.Cand se intoarce trebuie sa vorbesti neaparat cu el.Cheia succesului intr-o relatie este comunicarea, respectul reciproc etc.Succes