| LittleRose a întrebat:

Am o relatie de 2 luni si jumatate cu un baiat.El este genul de baiat care nu se ataseaza de o fata iar mai mult de doua saptamani sau maxim trei,nu sta cu ea daca nu se culca cu el [el neimplicandu-se emotional]. Eu sunt virgina,il iubesc, el stie ca il iubesc si ca as face totul pentru el si mi-am aratat toate slabiciunile in fata lui.El e genul de persoana care simte mult dar arata foarte putin.Pana acum nu m-am culcat cu el,dar mi-a recunoscut ca s-a culcat cu o fata cu care s-a mai culcat si acum cateva luni, dupa ce au fost impreuna doua zile.Mi-a spus ca a fost al 7-lea baiat cu care fata respectiva s-a culcat.I-am spus ca o sa ma culc cu el, ca sa avem o relatie completa si sa nu mai fie vorba de nimic.Mi-a demonstrat in felul lui de mai multe ori ca tine la mine dar totusi inca nu stiu ce sa cred si ce sa fac.El mi-a promis ca nu ma va mai insela.Isi bate joc de mine sau ma apreciaza ca persoana, tinand cont ca pana acum a stat doar cu fete usoare si nu s-a implicat emotional?

15 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sa nu te increzi asa mult in el, daca ti-a zis ca nu te va insela aia nu inseamna ca asa si face, gandeste-bine inainte sa faci ceva si apoi sa iti para rau

| Florinapopica a răspuns:

Draga mea, in primul rand cati ani ai? Nu te implica intr-o asemenea relatie cu asa un tip care dupa 2 saptamani vrea sa se culce cu tine. Clar isi bate joc.

| ksuper31 a răspuns:

Cred ca doar se joaca cu tine.O relatie in care doar unul iubeste, iar celalalt e doar pentru sex, nu se numeste o relatie. Daca el nu te iubeste, nu cred ca mai are rost sa fii cu el, daramite sa-i oferi virginitatea ta...Eu zic sa te gandesti foarte bine la ce vrei sa faci! Succes!

| neutrino a răspuns:

Isi bate joc de tine asa cum tu insuti iti bati joc de propria persoana. Si nu esti cu noi corecta. Tu de fapt doresti sa faci sex si nu prea aveai cu ce. Acum a aparut el, care are ceea ce aveai tu nevoie. Nu e nimic rau in asta, dar nu inteleg de ce vrei sa te ascunzi in cires. Dar nici sa neglijam ipocrizia de care dai dovada: fetele dinaintea au fost fete usoare si tu nu. Nu am inteles bine pretentia ta in legatura cu aprecierea ca persoana...

| LittleRose explică (pentru neutrino):

Neutrino,raspunsul tau da dovada doar de doza de prostie pe care o posezi. Avand in vedere ca pe TPU multi useri sunt sub protectia anonimatului, nu exista niciun motiv sa "ma ascund in cires" si cu atat mai putin sa imi bat joc de mine.Nu dau dovada de nicio ipocrizie avand in vedere educatia primita si principiile mele.Cu totii cunoastem, asa cum m-am exprimat eu, tipologia fetelor usoare.Asta in caz ca mai iesi din casa si observi lumea.Nu ma refer la simple aparente si nu ma leg de aspect fizic si imbracaminte in cazul acestor fete. Vorbesc strict despre fel de a fi.

| neutrino a răspuns (pentru LittleRose):

Acum nu inteleg de ce-ti pui poalele in cap, ca doar nu judeci cu ce ai sub poale. Eu nu am zis ca nu ai primit educatie aleasa, dar citeste articolul tau si ai sa realizezi ca dai in clocat de prostie. Si atunci te intreb: Care educatie, care principii? Probabil ca cineva cu bune intentii s-a ocupat de tine, ca tu sa primesti o educatie aleasa. Dar tu nu ai primit-o. Nu ai fost in stare. Si vii aici si te expui intr-o mare specialista a mediului inconjurator. Expunere esuata. Seara buna si nu uia ca fiecare dintre noi primeste raspuns dupa modul in care pune intrebarea.

| LittleRose explică (pentru neutrino):

Sunt de parere ca intrebarea mea a fost postata in maniera potrivita, fapt pentru care nimeni nu a mai insinuat acelasi lucru ca si tine.Nu doresc sa pozez in nicio specialista happy.Nu inteleg motivul pentru care esti atat de contrariat.In cazul in care mi-as fi pus poalele in cap, as fi folosit un alt fel de limbaj.Am vrut doar sa te lamuresc si sa iti schimb opinia, pe care in mod cert ti-ai format-o la plesneala.

| h3r a răspuns:

L-ai descris deja + ca te-a inselat.
Nici nu are rost un comentariu aici, esti prea naiva. Cum sa-i zici asa ceva dupa ce te-a inselat? E ca si cum te-ai vinde unui nesimtit, o sa te arate cu degetul dupa... si culmea, tot el. Nu-ti fa sperante ca esti singura lui "iubire", daca erai nu te insela.

Lasa-l, si-a batut joc de tine, inca o face si nu se va opri din acest joc, iar tu accepti.

Take care, desi ma indoiesc.

| December a răspuns:

Deci nu au trecut nici 3 luni si te-a inselat deja? Pai tu cum ai interpreta? Nu a avut rabdare nici 2 luni amarate. Daca te-ar iubi cu adevarat si te-ar intelege nu te-ar presa si ar astepta cat e nevoie. Sincer, din ce ai scris tu, nu pare sa-l intereseze ceva serios, ci doar sex. O baiat/barbat care tine la tine, fiind si virgina pe deasupra, ar trebui sa fie foarte intelegator, atent, si sa i-a totul incet si usor.

| Cleopa a răspuns:

Te-a inselat, iar tu inca mai esti cu el? si pe deasupra mai vrei sa te si culci cu el ca sa ii faci pe plac si sa nu te paraseasca? ai mai avut vreo relatie pana acum de esti asa naiva? se va culca cu tine si dupa te va parasi si te va adauga pe lista lui de fete virgine si prostute. faptul ca a stat numai cu usuratice pana acum, tu trebuie sa-i refuzi invitatia lui de a se culca cu tine. nu terbuie sa faci asta decat dupa minim un an de zile, ca sa ii arati ca esti diferita de celelalte si ca meriti apreciata. oricum primul meu sfat ar fi PARASESTE-L pentru ca te-a inselat, daca nu vrei sa o faci atunci in niciun caz sa nu te culci cu el, caci dupa aceea va rade de tine, le va spune prietenilor razand de tine ca esti atat de proasta incat dupa ce te-a inselat l-ai mai si lasat sa te dezvirgineze!

| Cleopa a răspuns:

Si inca ceva: ISI BATE JOC DE TINE!

| Disstrict a răspuns:

Ii genu de om care incearca sa traga de pe tine normal ca se comporta frumos si una alta. Pana obtine ce isi doreste si dupa aia te va da la oparte ca probabil pe restul nu fa prostia asta sa te increzi in oameni de genu.Ii plina lumea de hiene care doar trag de pe tine. Gandeste cu capu nu cu inima inainte sa faci ceva si gandeste'o bine ca daca faci greseala asta o sa regreti toata viatahappy

| kagome17 a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat, te iubeste asa cum esti si nu-ti va cere sa te culci cu el...probabil e genul de baiat care le vrajeste pe fete, se culca cu ele si dupa trece la urmatoarea. Sfatul meu ar fi sa nu pui botul la tot ceti spune el pentru ca nu cred ca s-a schimbat asa de repede si sigur tu nu esti genul de fata pentru el...mai asteapta intr-o zi vei fi cu un baiat care te iubeste cu adevarat

| Carlacearea a răspuns:

Poate are sentimente pentru tine deoarece nu a spus ca vrea sa se culce neaparat cu tine eu cred ca te apreciaza mult si nu este genu sa arate toate sentimentele nu-ti face griji ca nu te iubeste nu o arata P.S macar a recunoscut ca te-a inselat si regreta

| trandafiralnoptii a răspuns:

Parerea mea este : unui baiat nu trebuie sa ii arati toate slabiciunile, nu trebuie sa calci pe orgoliu tau.Un baiat care te iubeste are rabdare cu tine, te asteapta si iti demostreaza prin fapte nu prin vorbe iubirea lui.Gandeste-te mai bine inainte sa faci marele pas, oare merita? Virginitatea este un lucru important si trebuie sa fi sigura ca acea persoana merita.Nu spun ca te desparti de el, dar ai si tu orgoliu, discuta cu el, spune-i ca nu esti ca celelalte fete.El avand relatii numai cu fete usuratice ar trebui sa te aprecieze mai mult. pupici!