| Ioannaaaaaaaaaa a întrebat:

Am o relatie de 4 ani, ne iubim foarte mult,a fost prima mea iubire.El vrea sa isi faca casa sa ne mutam, in schimb, eu vreau sa ne mutam la mine si ne certam mereu pe tema asta.Nu stiu ce sa fac..ma macina rau problema asta.Ma gandesc ca daca voi renunta la el pentru asta risc sa pierd barbatul vietii mele.ce sa faccrying(?

6 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Vrea să își facă casă...
Stați la tine până e gata, iar apoi vă mutați.

| SkyPilot a răspuns:

Fa ca el. Nu stati cu parintii, nici ai lui, nici ai tai!

| sofisis a răspuns:

Cum sa preferi sa stai si cu parinti in casa in loc sa stai singur cu partenerul de viata?
E absolut normal sa nu vrea sa stea cu familia ta. Daca il iubesti, si tu ar trebui sa simti nevoia sa fii singura cu el, sa aveti un loc al vostru.

| MădălinaDinu a răspuns:

Ascultă-l, zic că-i cel mai bine.:* Succes:3.

| CoC0xd a răspuns:

Eu zic sa te muti cu el.Inteleg ca poate iti este greu sa te desparti de parintii tai.La un moment dat trebuie sa faci si acest pas in viata, oricat de greu ar fi el. Daca nu il faci acum, il vei face intr-un an sau doi etc.Trebuie sa aveti si voi ''intimitatea'' vostra si in niciun caz nu trebuie sa renunti la el! Ii poti spune ca iti este greu sa faci acest pas si el te va sprijini.Macar incearca si te vei obisnui cu ideea.Pana la urma toti ne vom forma o familie intr-o buna zi.

| EvaMary19 a răspuns:

Cred ca ar fi mai bine sa va luati casa voastra. Asa daca va mutati la tine(unde presupun ca sunt si parintii tai) ar putea aparea certuri, stii cum sunt parintii.