| BlizzardOnly a întrebat:

Am o relație de 7 ani cu prietena mea, stam împreună. De 2 ani nu mai are chef de mine, e interesata de viata personala, munca și iar munca. Eu ii sun fidel, nu am înșelat-o, nici ea pe mine, doar ca nu mai are același interes. Ii gătesc, fac curat, ies cu băieții doar o data pe săptămână la o bere, nu am vicii, fac sala. Sa o mai aștept sau sa spun stop relației?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa ai rabdare cu ea o fi si ea obosita de la servici stresată, discuta cu ea, intreaba o ce anume a produs schimbarea asta brusca, ea ce varsta are dar tu? Si daca tu gatesti si faci curat este un lucru foarte frumos, ea ar trebui sa te aprecieze pentru asta, ea ce face cand ajunge acasa? Doarme?

| BlizzardOnly explică (pentru CristiDinBucuresti):

32 ea 33 eu. Nu doarme, învață, citește. Gătesc și fac curat nu la modul ca sunt femeie de serviciu și pe partea sexuala a fost mereu mulțumită (orgasme). Schimbare brusca vine de la schimbatul locurilor de munca, i.am oferit un loc de munca foarte stabil și bănos, dar ea vrea sa realizeze pe propriile picioare.

| romeo78 a răspuns:

Există cabinete de planificare familială unde există psiholog.
Găsiți un astfel de cabinet, cereți eventual, o consultație on-line și faceți câteva ședințe terapeutice împreună.
Normal, ar trebui o rupere de mediul înconjurător, nu doar prin o simplă excursie.
Ci o rupere și tehnologică.
Sunt zone din România, unde se practică un turism curat, unde nu există internet, telefonie mobilă, căci nu există semnal.
Căutați o astfel de regiune, rezervați 2 locuri și plecați împreună, doar cu un telefon mobil. Fără laptop, iPhone, alte gadgeturi.
Încercați să vă redescoperiți ca Oameni în primul rând.
Felicitări pentru fidelitate, dar orice coardă întinsă prea mult, la un moment dat se va rupe.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ești tânăr, nu mai aștepta.

| Marius22222222222 a răspuns:

Ii gatesc fac curat..si ea ce face? nu cred ca de harnic ce esti nu mai e interesata de tine

| UnDiavol a răspuns:

Încercă ceva nou sawruma la plimbare in parc o plimbare in parc după o viața de 7 ani pui capta așa de ușor? Ești prost? Întreabă ce are sau afla tu ce are stați de vorb față in față lăsați prostile astea drama turcească și vorbiți discutați dacă nu vrea sa continuați Aia e are viața ei decizia ei dacă ia a vrut așa asta e dar la baza este sa discutați sa vorbiți încercați ceva nou munca casa aia nu-i viața nu sunteți Roboți

| mariusssss6969 a răspuns:

Simp