| Samuel8373 a întrebat:

Buna ziua oameni frumoși! Sper ca aveți o zi frumoasa, revin si eu după o perioada de timp cu o întrebare, sunt într-o relație de aproximativ 7 ani, eu sunt genul de băiat care fac orice si absolut tot posibilul sa aduc cat mai multi bani in casa (muncind legal desigur) nu ma droghez, beau din când in când, gătesc, curat etc. Din păcate partenera mea nu e la fel, când se schimba lasă hainele pe unde apuca, la gătit din când in când (1 data pe săptămână) cam tot timpul sta pe telefon (aka tik tok si tot așa).
La capitolul pat suntem cam praf, daca facem azi câteva zile nu mai primesc nimic (motivul am făcut acu câteva zile) pot sa zic ca sunt fericit oarecum, dar 70% din timp ma gândesc ca poate merit ceva mai bun, ca sunt luat de prost având in vedere ca ii fac toate poftele(ii cumpăr flori săptămânal, ciocolata, un cadou etc, ii sunt fidel, nu ies cu băieții la o bere, m-am cam certat cu toți pe tema asta) vreau sa stiu si eu unde greșesc? Ca ma lupt cu mine si e al dracului de greu. Ea nu vrea sa punem poze pe Facebook (nu ca m-ar deranja dar îmi da o senzație ca se ascunde) ce ar trebui sa fac? Eu ma gândesc deja la copii, la familie...dar ma gândesc in același timp ca fac o greșeală...nu poate sa aibă grija de ea/casa apoi familie.
Va mulțumesc pentru ca ati citit si aștept un rapsuns.
O zi frumoasă

21 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Degeaba ești tu într-un mare fel, dacă ea nu procedează la fel, sau mai bine zis, nu dă 2 lei pe tine.
Personal, nu văd un singur motiv pentru care ai rămâne în relatia respectivă.
Te-ai limitat grav. Poți să schimbi asta, însă doar dacă vrei.

| RoCkKiD a răspuns:

Daca e cum zici tu... fugi, cat mai poti

Răspuns utilizator avertizat
| Samuel8373 explică (pentru Avner):

Aici ai dreptate, eu nu am sa plec din casa. eu sunt ala care a trudit sa o "aranjeze pe plac " de ce sa renunț eu la tot? Vorba aia împărțit la 2 si aia e.dar eu nu plec din casa

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum vad nu exista intre voi nici compatibilitate sexuala, nici sociala, caz in care vin si te intreb: de ce sunteti voi impreuna?
Ea pare un copil razgaiat si imatur, pasionata de viata ireala, nu de o viata reala si pasionala alaturi de tine.
Poti discuta cu ea si puteti face reguli pe care sa le respectati impreuna: cand sunteti impetuna NU exista telefon si site-uri de socialiare, petrecand timp doar unul cu celalalt, gatind impreuna, facand curat impreuna, iesind afara impreuna.
Uita de berea cu prietenii ca distruge toate relatiile cu fetele.
Iesi impreuna cu ea la o bere si invita-ti prietenii, ca grup.

| Samuel8373 explică (pentru Violleta2022):

Nu ies cu baietii la bere! prefer sa stau la un film cu ea decat sa ies

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salut,

In primul rand... noi nu putem sa iti zicem daca meriti mai mult de atat, pentru ca... pana la urma, nimeni nu stie asta, nimeni nu te cunoaste asa de bine, probabil nici tu.

In al doilea rand, singura solutie ar fi sa vorbesti cu ea despre acest lucru, pentru ca intr-o relatie, comunicarea ar trebui sa fie unul dintre cele mai importante lucruri, alaturi de iubire si incredere. Asa ca vorbeste serios cu ea despre asta, intr-o ora sa zicem, fara sa va deranjeze cineva. Si atunci ii spui exact la ceea ce te gandesti, ii spui ca nu vrei sa mai continui asa.
Asa ca ulterior, ar fi alte doua variante, sau trei. Varianta in care intelege, stii ca intelege si incearca sa se schimbe si reuseste; varianta in care incearca sa se schimbe si nu reuseste, iar apoi probabil ca stii ce ai de facut, si varianta in care nu incearca si nu intelege.

| Crackman a răspuns:

Dacă nubesti fericit... cauta pe cineva cu care ești la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare!

Singurul lucru unde cred eu ca gresesti, e ca inca te mai gandesti la un viitor cu femeia asta.

E clar ca nu te merita, cat despre faza cu Facebook-ul poate ca se gandeste si la alti barbati sau te insala deja, orice este posibil sau poate doar ii e jena cu tine.

Eu zic ca meriti ceva mai mult cu siguranta!

Mult succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Adolf8 a răspuns:

Ești un bărbat superb, nu fi supărat. Însă ea probabil are pe cineva, eu nu cred că are idei sau vise pentru voi, este important să ii dai o lecție de viață, nu găti, nu fă curat. Să își deie seama ca tu ești cârpa ei, să vadă că nu stă cu mama, sta cu un bărbat!

| Samuel8373 explică (pentru Adolf8):

Nu am cum....nu pot sa stau in mizerie etc

Răspuns utilizator avertizat
| Samuel8373 explică (pentru Avner):

Nu înțeleg unde bati/ ce vrei sa zici

| Adolf8 a răspuns (pentru Samuel8373):

Atunci trebuie să vorbești cu ea, să o întrebi în contro se îndreaptă această relație.

| Amyah a răspuns:

Uite aici https://tekushop.ro