| Adda097 a întrebat:

Sunt intr-o relatie de 3 luni cu prietenul meu, in ultimul timp se comporta cam ciudat..Eu am program de dimineata si el de dupa-amiaza, ieseam in fiecare seara afara, dar in ultimul timp a inceput sa imi spuna ca nu iese afara fiindca e prea obosit sau ii e rau.Aseara s-a suparat pe mine din cauza ca l-am mintit spunandu-i ca nu am nimic cand de fapt eu ma certasem super tare cu tatal meu.Se comporta indiferent si mi-a dat de inteles ca nu ii mai pasa de mine.Eu ma simt oribil,in momentul asta imi doresc sa ma calce o masina decat sa stiu ca se comporta asa cu mine,il iubesc atat de mult,dar nu ma crede, aseara mi-a zis sa-l anunt cand ma plictisesc de relatia asta, m-am simtit oribil..Astazi mi-a vorbit ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, ma alinta si imi zicea sa nu mai fiu suparata pentru ca nu am de ce, in continuare ma simt oribil..Il iubesc enorm si nu vreau sa-l pierd, nu as mai putea iubi pe nimeni cum il iubesc pe el.Ce se intampla cu el, e asta un semn ca ar vrea sa ne despartim?sad

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nici el nu stie ce vrea, azi te cearta, maine te alinta, nu mai pune totul la suflet...

| neutrino a răspuns:

De despartit o sa va despartiti mai tarziu, dar pana atunci incearca si el sa te puna putin pe jar, pentru a obtine mai mult de la aceasta relatie.

| NoNameexd a răspuns:

Pastreaza-ti calmul, draga mea.Nu-l sufoca, nu fa greseala asta.Lasa-l,da-i timp, nu-l cauta.Stiu ca o sa-ti fie greu, dar daca-l sufoci si zapacesti de cap cu cat de mult "il iubesti", nu o sa faci decat sa-l indepartezi si mai mult.Lasa-i libertate, daca e istet, o sa faca pasul cel corect, daca e fraier, o sa se desparta de tine.Stai calma, stiu ca te-ai obisnuit cu el, dar nu mai pune asa mult suflet.Bafta!

| Adda097 explică (pentru NoNameexd):

Nu i-am mai dat mesaje 2-3 ore si mi-a zis ca il ignor, si ca l-am ignorat in ultimul timp.

| NoNameexd a răspuns (pentru Adda097):

Daca nu stie sa aprecieze ce are langa el, lasa-l sa-si dea seama dupa ce pierde.

| Mary1904 a răspuns:

Depinde si de cati ani aveti. Certurile sunt normale intr-o relatie. Cum ai ajuns in trei luni sa-l iubesti atat de mult incat sa crezi ca nu vei mai iubi pe nimeni asa cum il iubesti pe el? Nu cred ca e vreun semn ca ar vrea sa va despartiti, probabil s-a suparat ca l-ai mintit, dar oamenii se mai cearta, tot ei se impaca si cand nu se mai poate, cand nu mai exista dragoste, se despart. Aveti grija de voi. Bafta!

| Motanul15 a răspuns:

Ma gandesc eu poate te inseala cu alta si se teme sa ati zica? nu stiu poate are pe alta sau vrea sa va despartiti sau poate sunt ceva certuri