| Seby_9742 a întrebat:

Am o relatie de un am si o luna cu prietena mea. La inceputul relatiei eu eram in a 8 a A si ea in B. La inceput toate bune si frumoase pn am ajuns in cl a 9 sa fim colegi de clasa. Majoritatea colegilor sunt din vechea mea clasa printre care si o colega de a mea ce prietena mea nu o suporta de fel. Impreuna am depasit certurile ce s-au ivit din pricina colegei si maimult dinvina mea. Din punctul iubitei mele de vedere m-am schimbat. Fiind colegi de clasa, asta m-a influentat intr-un fel sau altul. In prezent am ajuns din nou la o cearta cu acelasi subiect. Intrebarea sau intrebarile mele sunt: cum pot sa fac sa ma schimb sa fiu ca inainte, sa nu mai dau dovada uneori de imaturitate. Cum sa o "reimpac"? Nu vreau sa ajungem sa ne despartim. Orice sfat serios este bine venit. P. S. Imi cer scuze pentru eventuale greseli de ortografie deoarece nu ma impac bine cu tastatura virtuala de la tableta :-D

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Incearca sa nu mai fi Influentat de ceilalti.Vb cu ea si spune-i sa faca la fel.Cand altii baga tot felul de aiureli nu le da atentie. Incearca sa o faci sa se simta apreciata si acum ca se apropie Ziua Iubirii poti sa o faci sa relizeze cat de Importanta est ea e ca si fata in Viata ta si cat ti la ea.

8 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Esti tinerel, iubirea adevarata vine dupa varsta de 20 de ani

| Seby_9742 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Nu e vorba de varsta... vreau sa ii recastig increderea... stiu chestia asa ca iubirea adevarata vine dupa varsta de 20 de ani. insa ue ma bucur de prezent. si nu vreau sa sfarsesc o relatie ce am cladit-o doar pentru ca am fost neglijent ca de alta nu mai apelam la cei dp tpu.ro

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Seby_9742):

Aici sunt foarte multi neimplicati in relatii, eu am 3 copii, unul cu 4 ani mai mic decat tine, eu ti-am spus din proprie experienta, primul sarut a fost la 19 ani, asa ca eu am copilarit pana la 20 de ani, acum nu stiu ce relatie ai avut sau ai dar relatiile la aceasta varsta sunt foarte fragile

| Hieer a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Nu conteaza ce varsta ai pentru a iubii. Iubirea adevarata poate exista la orice varsta, iubirea matura vine dupa 18-20 ani.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Hieer):

Da dar asta e o iubire fragila care se uita repede daca se impiedica de altcineva

| Hieer a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Nu-i adevarat!

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Hieer):

Asta e parerea ta si ti-o respect numai ca eu am trait-o pe propria piele si mie mi-au placut vreo 5 colege din generala, 4 din liceu si 3 colege de munca si s-a nimerit alta

| ywar a răspuns:

Cum? Relatie in clasa 8-a? S-a ticnit lupu'? Du-te mai copile si invata ca ceea ce ai tu poate fi cel mult o frumoasa prietenie pe care sa o porti in suflet pana cand oi dormi cu floarea in gura. Invata, invata...