| heal a întrebat:

Sper sa aveti rabdare sa cititi.Acum cateva zile eu si prietenul meu ne-am despartit. Decizia a fost in mare parte a lui. Cu vreo 2zile inainte,mi-a cerut o pauza ca sa stie exact ce vrea pe mai departe; cum a zis si el era nehotarat. Am decis sa-l las in pace,sa nu-l bag in seama dar pana la urma am facut-o si am inceput sa discutam despre noi. Fiind prima lui relatie(serioasa) cred ca era si confuz. A inceput sa-mi spuna motivele pentru care nu se putea apropia mai mult de mine,dupa mi-a zis ca exista si motive sa continuam dar si sa ne despartim,ca tine la mine,dar nu deajuns at ar trebui,dupa ca nu vrea sa ia o decizie acum influentat de starea pe care o are si spre finalul discutiei,cand i-am zis eu daca mai dam o sansa relatiei poate totusi sentimentele noastre,in special al lui se gor amplifica,mi-a zis ca el tine la mine ca la o buna prietena. Si am acceptat situatia. De atunci nu vorbim. Ieri cand o colega era la mine,a intrebat-o ce face, si tipa i-a zis ca e la mine si el a intrebat-o"ce face?",ea i-a raspuns"o doare stomacu",iar el a intrebat-o daca mai tin regimul. Țin sa mentionez ca ei doi se cunosc, pentru ca suntem colegi de clasa toti 3. Maine e posibil sa-l vad pentrj ca cea mai buna prietena a mea,respectiv verisoara lui,ajunge in tara,iar maine daca ma duc la ea s-ar putea sa fie si el. Intrebarile mele sunt: Cum as putea sa ma comport? Credeti ca va regreta mai tarziu tinand cont ca incepe scoala si o sa ne vedem mai mereu? Dupa ce v-am povestit, credeti ca exista posibilitatea ca in zilele astea in care nu ne-am vazut el sa fi realizat anumite lucruri si sa-si schimbe decizia? Nu stiu daca am formulat corect. Va multumesc mult!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Are motive intemeiate sa te lase nu cred ca va regreta

| KamaSutra a răspuns:

Uită de el

| PsihopatX3 a răspuns:

Deseori o pauză este egal cu o despărțire. Dacă e nehotărât atunci lasă-l să se decidă.

| Richard002Toto a răspuns:

Din ce spui tu, pare că tu ții mai tare la el. Dacă încerci să arăți că chiar ții la el inima lui va fi atinsă și va fi frumos, trebuie doar să găsești un moment potrivit! Mergeți înainte păcat, atât timp pierdut de ce? mai bine încearcă. Mult succes! Sper că te-am ajutat