| MiraBibi a întrebat:

Am o relatie sexuala de vreo 3 ani cu un baiat. Eu mi-as fi dorit mai mult, insa el mentine distanta. Cand suntem impreuna totul e perfect: ne iubim, radem, povestim, are comportamentul unui barbat indragostit, tandru, iubitor, insa mereu dupa ce ne vedem pune distanta. De cate ori am refuzat sa-l mai vad si i-am spus ca nu mai vreau, mi-a zis ca ii sunt draga, ca nu vrea sa ma piarda, ca l-ar durea foarte tare sa nu mai fiu in viata lui. Poate insista asa saptamani pana cedez, apoi revine la comportamentul normal. As vrea sa aud parerea unor baieti legat de aceasta situatie. Nu va exculd fetele, va astept si pe voi cu opinii, insa as fi curioasa de cum gandesc baietii!

11 răspunsuri:
| ganjafarmer1911 a răspuns:

Se foloseste de tine e clar.

| unarab40 a răspuns:

Schimba atmosfera la fiecare intalnire cu el sa nu se plictiseasca de aceals mod de relatii

| neutrino a răspuns:

Tu ai fost sincera si ai spus:" am o relatie sexuala"... De la o relatie sexuala nu poti avea alte pretentii, iubesti sexul si nimic mai mult.

| Azµre a răspuns:

Bravo. Ești jucăria lui sexuală...

| MiraBibi explică (pentru Azµre):

Da, de cele mai multe ori ma gandesc asa... insa nu te saturi de jucarie?

| Adry05 a răspuns (pentru MiraBibi):

Nu când e vorba de una sexuală. Bărbaţii sunt foarte dornici de a face sex aproape tot timpul, aşa că acest gen de relaţie fără alte complicaţii îi convine de minune. Eu zic să îl părăseşti. Te foloseşte doar.

| BlakeLively a răspuns:

Stii vorba aia" Make love, not sex", ei bine la tine este pe invers. Parerea mea este ca se foloseste de tine, a descoperit si el ca poate sa faca ceva cu ce are in pantaloni si nu se mai satura. Daca chiar te iubea, era altfel intre voi acum, si cred ca iti dai si tu seama. Asa ca fie porti o discutie serioasa cu el pornind de la "Daca-ti dau 2 pumni in gura ramai fara tacheti", fie te desparti de el si astepti iubirea adevarata.

| MiraBibi explică (pentru BlakeLively):

True, insa mereu cand vorbim serios el face orice ca sa nu-l las... si unoeri am senzatia ca-n acele momente chiar aia simte... confuzant

| cllaudDia a răspuns:

Atat timp cat de 3 ani el sta cu tine doar cand vrea sex, ar fi trebuit sa iti dai seama ca el vine la tine doar pentru asta. E si normal sa se poarte tandru si glumet cand e cu tine, pentru ca daca nu ar fi fost asa probabil ai fi fost tu o prada mai grea pentru el. Cred ca ar trebui sa iti faci o relatie in adevaratul sens al cuvantului si sa scapi de prietenia asta cu beneficii.

| MiraBibi explică:

Ce-as putea sa fac?

| MiraBibi explică:

Hmmm...oare de spui ca ma iubeste tare, cand toata lumea afirma contrariul? Si sincer si eu cred ca ceilalti, nu prea am sanse cu el...