| anonim_4396 a întrebat:

Am o ruda care a fost insarcinata, dar din cauza stresului a pierdut sarcina, sau cel putin asa i-a zis doctorul, si a fost nevoita sa avorteze, mai departe a facut niste analize, care au iesit bune, dar nu poate ramane insarcinata, ma rog, cateva sfaturi ar fi binevenite, poate "nu face ce trebuie!?!

1 răspuns:
| sabrina103 a răspuns:

Sa se relaxeze, sa manance sanatos si sa faca sport. Depinde ce varsta are, dupa 30 e mai greu, dupa 35 si mai greu. Apoi sa astepte cateva luni, sa nu se alerteze. Dupa daca nu ramane sau pierde din nou se poate gandi la ajutor hormonal in prima faza, iar dupa vitro etc.