| ramona018 a întrebat:

Am observat pe lenjerie niste secretii maronii. ultima data am facu sex protejat pe 15 ianuarie, iar pe 25 mi-a venit menstruatia, care m-a tinut 6 zile. mi-am facut in urma cu 2 zile un test de sarcina si a iesit negativ. ce ar putea fi? mai am uneori si durere de ovare.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca este sarcina, desi testul este facut putin cam repede si ar trebui repetat. Inseamna ca este mult mai grav decat atat, si anume ca esti bolnava. Sangerarea de acum este fie cauza unei rani pe col, fie a unei dereglari hormonale serioase. E cazul sa te vada cat mai repede un ginecolog (neaparat in primele 2-3 zile de la aparitia secretiei maronii).

| Nextone a răspuns:

Aceste secretii pot fi de la niste dereglari hormonale, poate ai probleme cu ovarele sau esti racita la ele. Cel mai bine este sa mergi la ginecolog!

| dariaelena a răspuns:

Ori dereglari hormonale ori ai racit, stai linistita insarcinata nu esti

| deadea23 a răspuns:

Daca testul ti-a iesit negativ si ti-a venit ciclul nu esti insarcinata, dar secretiile maronii si durerile de ovare ar putea fi din cauza unor dereglari hormonale.Consulta medicul ginecolog pentru a fi sigura!