| dreamerrrrrrr a întrebat:

am si eu o urgenta.deci deja practic de doua luni de pe data de 23 ianuarie nu mi-a venit menstruatia! mentionez ca am facut sex neprotajet cu prietenul.am facut un test mi-a iesit negativ.sinii ma dor, insa semne de sarcina nu am! acum doua zile am observat niste scurgeri maronii putin de tot. ohhh. ajutati-ma? ce e? cum sa fac?

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Pana acum ar fi trebuit sa ajungi la medicul ginecolog de zece ori!
Orice intarziere a menstruatiei care depaseste doua saptamani e un semnal de alarma pe care-l trage corpul tau si trebuie sa-l asculti.
Cel mai probabil nu esti insarcinata, dar e necesar sa te prezinti la medic, ai si intarziat.
Lasa netul, fa o programare!

| NoName0x0 a răspuns:

Stii daca a ejacuat? Mai fa un test de sarcina, dar cel mai bine, du'te la doctor!

| lex79 a răspuns:

Cand ai facut testul?
mergi la doctor.

| BiaAmi a răspuns:

Dar ar trebui sa mergi la doctor happy fara frica

| asdfkhjl a răspuns:

Ai ramas insarcinata? straight face ca a trecut ceva timp de cand ai pus intrebarea

| dreamerrrrrrr explică (pentru asdfkhjl):

Nuuu.totul e foarte bine mi sa inceput ciclul pe 14 martie pina pe 20.am avut intirziere de 43 de zile! am fost foarte stresata.acum totul e in regula! si Nu faceti sex neprotejat big grin! nu va trebuie batai de cap in plus big grin

| asdfkhjl a răspuns (pentru dreamerrrrrrr):

Ai mai multa grija de acum :* Nu merita sa te stresezi degeaba :* multa sanatate! :**

| dreamerrrrrrr explică:

Mersi mult la toti pentru raspunsuri si incurajari! Totul e bine.am avut intirziere de 43 de zile! Pe 14 martie sa inceput ciclul si s-a terminat pe 20.Ma simt ideal acum! si fara griji! happy

| Mihaella262 a răspuns:

Probabil este o dereglare hormonala. Dar pentru mai multa siguranta mai fa-ti un test de sarcina la o saptamana dupa ce ti l-ai facut pe primul. Dar nu te speria, nu cred ca e cazul. Succes!happy