| DomnulMuratura99 a întrebat:

Am penetrat-o cateva secunde fara prezervativ. Exista sanse sa mi se fi scurs putina sperma fara ca eu sa simt? Sau daca era lichidul acela poate ramane gravida? Inainte sa o penetrez neprotejat nu am ejaculat gen cu cateva ore inainte, deci nu putea sa fie sperma pe canal

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prima intrebare cu adevarat necesara si obligatorie de a fi stiuta si cunoscuta este cea la care ar trebui sa-ti raspunda partenera ta de sex : daca in acel moment ERA sau NU ERA in una din cele 5-6 zile ale PERIOADEI FERTILE a actualului ciclu menstrual.
Este binecunoscut faptul ca sarcina se poate forma NUMAI daca ajunge sperma IN VAGIN in una sau in toate zilele apartinatoare perioadei fertile.
De asemenea este binestiut si faptul ca NU exista spermatozoizi in continutul LICHIDUL PREEJACULATOR asa cum este produs de glandele bulbouretrale, adica inainte de a fi deversat in uretra penisului.
In concluzie partenera ta de sex este unica/singura persoana care iti poate oferi raspunsul... CORECT. Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu ai avut orgasm, slabe sanse sau deloc sa fie gravida.
P.S. Ti se potriveste numele cu această situatie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sperma curge la momentul final al actului, însoțită de plăcerea specifică. Astfel șansele sunt aproape nule, dar nu în totalitate nule.

| Andreeush a răspuns:

Nu cred că ar fi șanse să rămână însărcinată.

| Goete a răspuns:

Stai linistit, in afara de vreo boala de toata frumusetea, altceva nu se putea intampla

| Paul754880338 a răspuns:

Citind aceasta intrebare si altele similare ma intreb daca unii au reusit sa faca sex inainte de a sti ce inseamna asta, poate cineva sa citeasca inainte de a fi invatat literele?

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Poate ramane doar daca:ai ejaculat cu cateva ore inainte si nu ai urinat si spalat.
Din ceea zici tu, inseamna ca nu va fi nimic.
Mai conta si perioada fertila, dar o sarcina nu se petrece oricum si oricand.

Răspuns utilizator avertizat