| DomnulMuratura99 a întrebat:

Daca ejaculez, dupa ma duc la baie sa ma spal cu apa de sperma si apoi o penetrez exista sansa sa ramana gravida? adica ma gandesc ca mai ramane niste spermatozoizi pe canal si se scurg in vagin

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E exact cum ai zis, rămân pe canal și se scurg în ea la următoarea penetrare oricât de bine ai spăla tu exterioru. Interioru se curăță prin mai multe urinări

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te gandesti bine

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect este un categoric bineinteles da DA insa numai in cazul in care dupa ejaculare in decurs de circa 2-3 ore NU se produce o urinare prin care sa fie eliminata sperma care ramane in uretra intotdeauna dupa ejaculare. Astfel ca intr-un asemenea caz, daca este intretinut un act sexual neprotejatIar in mod cat se poate de sigur sperma ramasa in uretra se prelinge/scurge in vagin si se poate forma sarcina daca in acel moment femeia este in perioada fertila a acelui ciclu menstrual. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa ramana gravida daca ea este in perioada fertila.

| Andreeush a răspuns:

Bineînțeles că există șanse să rămână însărcinată.

| Maia55 a răspuns:

Da, exista! Mai bine folosește un prezervativ și stai fără grijă.