| 12manuq a întrebat:

Am pus o intrebare acum cateva zile,in legatura cu tipa care zicea sa fim doar prieteni.M-am impacat cu ideea,nu am mai cautat-o,si pac,imi trimite ieri mesaj,si mi-a sugerat sa mergem impreuna la alergat,i-am spus ca ma simt confuz,si ca daca asta inseamna ca ma aflu in friendzone,si mi-a zis ca deocamdata,da,ca nu e pregatita pentru o relatie ***. Am mers seara asta la alergat,si am mai vorbit,dar nu am mai abordat subiectul relatie,ce ziceti,sa ma mai vad cu ea,poate isi schimba parerea si vrea sa formam o relatie, sau sa o las balta? Imi place mult de tot de ea, si ma omoara cand ma pune in postura asta

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai castigat. Chiar nu-ti dai seama? Este chiar atat de greu e de inteles ceea ce s-a petrecut.Se pare ca a analizat si a ajuns la concluzia ca ar merita totusi sa testeze pentru a se convinge daca unele temeri ale ei vor persista sau din contra vor dispare. Acum la inceput se impune sa fii "maleabil" chiar daca nu te incanta acest mod de a te comporta.Succes.

| neutrino a răspuns:

Nu o lasa balta.

| Doub a răspuns:

Dacă eşti dispus să aştepţi şi să lupţi pentru ea, nu o lăsa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te, are si ea nevoie de prietenul ei "gay". Nu zic ca esti gay doamne fereste, dar are nevoie de unul " de treaba" prin preajma pana il gaseste pe ala care vrea ea si dupa te da la o parte cu piciorul.

| MidnightR a răspuns (pentru anonim_4396):

Diagnostic diferential.
1.Nu ai facut nimic care sa ii schimbe parerea si ma indoiesc ca a stat tot timpul asta sa mediteze daca sa iasa sau nu cu tine.
2. Endoryus, desi un secerator al relatiilor, are putea avea dreptate.S-ar putea sa iasa cu tine doar ca esti de treaba, eventual ca nu avea cu cine la momentul actual.
3.Asta cu "nu sunt pregatita pentru o relatie" imi pare miseleasca.
4. Odata in friendzone, forever in friendzone.Sau poate o fi un caz din ala din filme/anime/manga. Tipa realizeaza ca l-a iubit tocmai dupa ce s-a indepartat de ea. Dupa care urmeaza o drama teribila.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MidnightR):

Stii tu vorba aia cum ca o fata stie din primele secunde daca va fi cu un baiat sau nu? eu unul o cred. Numai zic de fetele cu care am vorbit si majoritatea cand il plac pe unul nu il bag in "friendzone" sunt impreuna. Posibil el e bun candidat dar nu destul pentru ea, dar o saptamana o luna un an pana se "decide" ea daca vor fi impreuna, daca apare unul care ii convine uita de asta. Am auzit telenovela asta de zeci de ori pana acum

Imi place totusi app la House laughing

| MidnightR a răspuns (pentru anonim_4396):

Replici geniale, niciodata n-am sa uit personajul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MidnightR):

Am inteles ca Hugh face anul viitor un serial cu spioni. Chiar sunt curios

| MidnightR a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca imbraca aceeasi atitudine, in sensul de ironic si sarcastic, then I'm sold.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Nu sunt pregatita pentru o relatie" = "Nu esti suficient de bun pentru mine si nici ceea ce imi doresc".

Nu exista persoana care sa nu fie pregatita pentru o relatie atunci cand in fata ei se afla cineva pe care il place si in care vede un partener potrivit. Cam la asta se rezuma totul.