| ffgfgffgfg a întrebat:

Am remarcat că femeile au tendința să fie atrase de bărbații foarte populari și influenți, cum ar fi șefi, lideri sau profesori etc. și se arată mai interesate de genul de bărbat cu charismă și atitudine decât de un bărbat obișnuit, care nu este popular... De exemplu, sunt foarte multe femei care ajung să întrețină relații sexuale cu managerii sau șefii lor din domeniile în care ele profesează și se spune că probabilitatea ca o femeie să-și înșele partenerul cu șeful de la serviciu, este foarte mare întrucât femeile adoră bărbații foarte influenți și care au atitudine de lideri pentru că atitudinea unui bărbat uneori poate să atragă teribil o femeie și spun asta pentru că am auzit că uneori, femeile pot fi atrase de un bărbat chiar dacă nu este foarte frumos dar atitudinea lui ca bărbat poate să o atragă pe femeia respectivă și atunci ea poate vedea în acel bărbat ceva care atrage, ceva mai special. Credeți că este adevărat ceea ce eu am relatat?

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu neaparat sa fie seful, dar la faza cu atitudinea complet de acord. Carisma, sarmul, increderea in sine, simtul umorului, masculinitatea sunt calitatile care atrag.

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Incearca sa intelegi mai bine unele chesti.
Ca tot vorbeai de atitudine, baietii populari si influenti au o atitudine dominanta/increzatoare si asta e chiar atractiv.
Carisma e iar un plus.
Dar nu uita de aspectul fizic care e cel mai relevant.
Legat de cele care isi insala partenerii cu sefi sau diversi barbatii influenti o fac pentru anumite interese.
Unele nu au acasa ce vor si incearca sa completeze in alta parte.
Aici partenerii sunt de vina.

| RAY a răspuns:

Vorbim despre un cod genetic care sa transmite genetic si care hotareste preferintele sexuale ale unui individ, acel cod este diferit dar anumite trasaturi care sau dovedit a fi bune reprezinta trasaturi universale

-barbati inalti
-barbati cu fata lata, simetrica, masculina
-barbati care nu au burta
-vocea masculina -groasa poate determina chiar si un orgasm
repet inca o data statul social nu atrage fizic nici un individ, noi am evoluat cumva pret de 8 milioane de ani, femeile au pus accent pe barbati alfa, azi putini sunt barbati cu adevarat, multi au gene proaste, de asta multe se compromit cu masculi beta si pentru a forma o familie cu ei, dar la ovulatie ele tot de alfa sunt atrase
https://thumbnails-visually.netdna-ssl.com/......_w1500.jpg
acest mascul are gene bune dar el este vazut bun pentru o noapte pentru o relatie femeile ar alege un provider

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ray dar despre masculul Gamma ce spui, care are calitãti de Alpha dar si Beta. Cred cã acesta formeazã de fapt familii, nu Beta deoarece este prea monogam si este influentat usor, dar nici Alpha deoarece nu poate fi controlat deloc.
https://donalgraeme.files.wordpress.com/2013/03/alpha-beta-graph.png

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Inca nu am auzit despre el, la ovulatie femeile se simt atrase de masculi care au gene bune fizice iar la menstra prefere barbati feminizati
https://www.youtube.com/watch?v=OXQwtTOnLvg&t=289s
sa nu uitam ca monogamia a fost un produs uman care a sclavit femeile mii de ani, azi selectia lor revine iar ca acum mii de ani, preferand masculi cu gene bune, dar o data cu inaintarea in varsta prefera sa se compromite cu un provider de asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu cred cã are legãturã, Fizicul Depinde de preferinte, poti sa ai gene bune si sã nu fi Alpha, total Alpha este care este vãzut atractiv de mai multe femeie, ele au programat genetic sã meargã spre Barbatii care au multe femei prin preajmã, dar rãman dupã tot la Beta sau Gamma, deoarece Alpha le schimbã repede.
Mai este si Omega, cel invizibil iar Sigma care apare cu fete necunoscute si schimbã inprejurãrile rapid.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Clar conteaza cum sunt programate genetic, pot fi diferente intre o femeie din china vs Romania

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu vezi alea din thailanda ce preferinte au va alea din africa care in continuare prefera barbati adevarati sa spun asa

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu toti barbati asa zis alfa sunt rai, uni sunt si maturi se implica intr o relatie, dar imagineazati sa fi inconjurat de fete mereu e greu sa stai doar cu una singura la fel si in cazul femeilor frumoase

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da dar la fete probabil este invers, regula de 20/80% este valabilã pentru baieti, dar pentru fete este reprezentatã de zona prieteniei. Din 10 fete dacã Reusesti cu 1-2 e bine daca nu esti Alpha.
In schimb fetele cu un fizic normal au parte de mai multi parteneri, nu cele super frumoase, de aceea daca e mai putin frumoasa o poti duce mai usor.

| Freya1 a răspuns:

Nu toate femeile cauta doar manageri sau sefi pentru a face o relatie sau a intretine relati sexuale.
Orce femeie cauta in barbatul de langa ea tarie de caracter,atitudine,personalitate ca sa se simta ocrotite sa i se ofere siguranta si baza (de aceia ne luam barbati nu femei) si asta poate sa aiba si un barbat obisnuit nu doar un sef iar faza aia cu "imi iau un patron ca are autoritate" este vrajeala nu pentru aia il ia il ia pentru bani ca pe ea nu o incalzeste cu nimic ca are el autoritate fata de subalterni.
Un barbat trebuie sa fie puternic indiferent ca e pe santier sau ca e sef ca asta e succesul demnitatea,puterea (mentala, sufleteasca, fizica), caracterul, atitudinea, gandirea matura si responabila iar tu ai tras concluzia respectiva pentru simplu fapt ca te gandesti ca doar un sef sau un manager poate sa fie asa ceia ce este eronat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si femeia inseala din aceleasi motive ca barbatul. Nu sunt foarte diferiti la capitolul asta. Care e motivul? Nu ii ajunge ce are acasa sau nu e de calitate ce are acasa. Simplu.

| alexwahl a răspuns:

Dupa cum scrii, nu esti incuiat la minte. Nu toate femeile sunt asa, dar pana la urma, si barbatii sunt la fel.