| mariuschakra12 a întrebat:

De ce femeile adora bărbații rai?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Te inseli amarnic cu generalizarea asta.
Doar proastele adora barbatii rai, cele destepte ii ocolesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Bună, Jassmina.
Mai ai o fundă virtuală de la mine pentru că tocmai ai pus punctul pe i.

| Mosotti a răspuns (pentru Violleta2022):

Te inseli amarnic, am explicat de ce acum. Ar trebui sa studiezi mai bine natura umana si evolutionismul.

Cam orice femeie prefera barbatii asa mai rai cum s-ar zice, nu neaparat rai fizic.
Mai toti "proastele vor frumosi, proastel vor rai", toate femeile cam vor asa, chiar daca tu si altele constient ganditi ca vreti din aia buni.
Toti cu mic cu mare ne uitam la frumusete, iar la barbat frumusetea se traduce si prin ceva barbatie, duritate, ceva rautate, ca asta e caracteristica unui barbat adevarat, ca barbatu adevarat ce facea? Apara familia de probleme, daca nu putea asta nu prea era barbat, si daca nu era barbat nu trebuia sa dea drumu la atractie la una.

Nu ai auzit "dau doar de nenorociti", pai "de fapt caut numa frumusei sa ma atraga", si cum astia cam...au la pachet si ceva negativ in mare parte, aia e. Si e normal sa cauti sa te atraga, nu e caracteristica oamenilor prosti, e caracteristica oamenilor toti.

Normal ca-s si neatractivi rai, dar eu ziceam in general ce inseamna barbat, ca 95 % au in pachet si ceva rautate fie ca e fizica sau psihica (Caracter, comportament, apucaturi, atasament, etc).

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e adevărat.

| Mosotti a răspuns:

Eu am mai explicat si o sa explic si acum aici pentru ca nu sti ca am mai explicat in alte parti, si e normal sa spun:

Ptr ca are legatura cu evolutia, in trecutul indepartat barbatii rai erau buni pentru perpetuare, apara familia de intrusi care vroiau sa le ia teritoriile si mancarea, asa ca natura a adaptat femeia sa fie atrasa cam de astia, de acolo vine.

Si e adevarat ca barbatii frumusei de f multe ori au un caracter mai prost, sunt mai tupeisti, mai asentimentali, mai obraznici, mai nepasatori.
Nu neaparat violenti, insa sunt si violenti unii, daca ai sa observi, astia se iau la bataie mai repede, astia castiga batai!

Un barbat frumos inseamna un barbat care emite mai ales pe figura calitatile masculine necesare cerute da natura, bazare, forta, hotarare, descurcareala, inconstientul femeilor e facut sa detecteze astea.
Daca nu arata bine este egal cu ca nu are aceste calitati, deci natura considera ca nu e cazu sa se cupleze cu el, deci NU apare atractia.

N-ai vazut ca astia frumosii au figuri asa putin a mai de golanasi asa?!

Cam asa sta treaba

Jassmina nu prea stie natura umana, aparent da, constient femeile vor barbati buni, si pare ca proastele vor baietii rai, real NU.
Daca e prea bun, il ia de pampalaul o plictiseste, si asta se cam stie, nu stie de ce, dar asa simte, de ce? Ca natura spune "asta...nu e barbat cum ar trebui...".

Dar realitatea arata ca... femeile prefera barbatii mai duri mai barbati, se confirma ce zic eu, si nu proastele, majoritatea.
E una ce zice pe gura ca vrea, si alta e constructia lor genetica, ce-s ele programate sa placa, si se vede "vreau unu sa ma domine, sa fie mi barbat asa, nu sa faca ce zic eu".
Ca daca vroiau barbatii buni alea destepte, atunci ar zice sarumana ca fac aia ce vor ele. Si destepte si proaste, toate femeile sunt atrase de aceiasi barbati frumusei cam (aici depinde, una place o figura frumoasa, alta alta figura frumoasa, dar toti trebuie sa fie de note mari), deci rezulta ca nu e nici o diferenta intre proaste si destepte.

| oglindasultanului a răspuns:

Oare la care te referi, la cazul cand el e sociabil si prieten cu toti, facand razboi cu ea pe privat, ea depinzand financiar de el, sau cand el nu se intelege cu nimeni ci doar cu ea in dormitor? Presupun ca la cazul 2.

| IgnatVictor a răspuns:

Nu se întâmplă asta. Chiar ieri am văzut dovada.
Mă aflam în autobuz, în Piața Charles de Gaulle din București, și la un moment dat au urcat înăuntru o femeie și un bărbat - clar soț și soție, căci împingeau un cărucior cu un copil. Iar bărbatul ăla era un adevărat nesimțit. Își ciupea nevasta de fund, în văzul tuturor, agita copilul și se agăța de barele din autobuz, jucându-se ca o maimuță. În tot timpul ăsta, femeia se muta dintr-o parte în alta, trăgând căruțul cu copilul după ea, și bărbatul o urmărea. Doar când femeia mai striga „Potolește-te, Lazăre!", bărbatul se oprea pentru câteva secunde. Dar apoi continua să se comporte mai rău ca înainte.