| pavcla1 a întrebat:

Am sa incep cu inceputul...
Acum 2 ani s-a mutat o fata pe nume Beatrice la mine pe strada. Dupa ce toti prietenii mei si cu mine ne-am imprietenit cu ea,atunci Beatrice a spus tuturor prietenilor mei ca ma place (sunt sigur de asta fiindca am prieteni de nadejde).
Vara trecuta am fost la ziua ei de nastere, iar pe la mijlocul petrecerii, ne-am privit in ochi si mi-am dat seama ca o plac mult.
Seara trecuta am fost cu prietenii pe strada sa ne distram si a fost si ea(aici se complica).Si, cum nu prea stiu cum sa ma comport in prezenta unei fete pe care o plac, am incercat sa ies in evidenta(in limita bunului simt).Ea nestiind de ce ma comport astfel m-a intrebat `Dece te comporti asa cu mine?`(a insistat mult sa ii spun).Eu nefiind sigur daca inca ma mai place i-am spus `Asa ma comport eu cu toti prietenii mei` ceea ce nu era adevarat.
Si acum apare problema:
Diseara iar ne adunam toti de pe strada sa ne distram dar o sa fie si ea.As vrea sa ii spun ca o plac dar nu pot formulez fiindca atunci cand sunt in preajma ei ma inrosesc si nu mai gandesc limpede.Nu vreau sa ii spun pe internet sau telefon, vreau sa ii spun in fata.
Cum sa ii spun? Imi puteti da un exemplu de dialog?

Răspuns Câştigător
| Kennziiie a răspuns:

Intoarce-te cu spatele!laughing Glumesc. Nu stiu, ia-ti inima in dinti. Eu daca eram in situatia ei (adica sa il plac pe un baiat si el sa ma placa si sa nu imi spuna), m-as simtii naspa. Este foarte greu pentru o fata sa stie ca tipul pe care il place se comporta nasol cu ea. Nimeni nu vrea asta. Incearca sa te comporti mai bine cu ea, si nu mai incerca sa iesi in evidenta prin moduri stupide, gen sa vorbesti mai tare cand e ea in preajma sau sa te mandresti ca nu ai prietena. Da-i de exemplu flori, bomboane, fa-te remarcat in alt mod. Nu prea mai exista astfel de baieti, asa ca sincer eu una asi fi extrem de impresionata. So; ai spus dialog, oke
Sa presupunem ca iesi afara, va salutati, ia-o de oparte si spune-i:
-Beea, imi pare rau pentru ca m-am purtat urat (sau cum te-ai purtat) cu tine, dar chiar nu stiu cum sa iti spun. te placblushing. (Si aici o sa fie super cute faza cu rositul; o3)
In cel mai rau caz iti rade in fata, si in cel mai bun caz te sarutalaughing. Bafta, sa-mi spui ce a iesitpuppy dog eyes.

Psychopuppy dog eyes

4 răspunsuri:
| roxaa15 a răspuns:

Fi sincer cu ea, ia-o mai deoparte ca sa nu te simti stanjenit de restul lumi si spune-i exact ce simti, cuvintele invatate pedinafara par false.

| TeREe a răspuns:

Pai poti sa ii spui cu cuvinte frumoase si sa mergeti de gasca putin mai departe sa puti fi doar voi doi si spuni adevarul

| Sasann a răspuns:

Toate raspunsurile de jos sunt prea complicate. Cel mai usor: Cand te priveste in ochi poti sa ii faci un semn sa vina intr-o parte, acolo poti sa o saruti fara sa zici nimic. Foarte usor si iti spun ca sigur o sa mearga!

| Sebimenis a răspuns:

Da! Iti pot da... am avut si eu problema... i-am zis-o pur si simplu. Te plac mult! eea a raspuns: si eu apoi am stat numai pe langa ea. asa mi-am facut prima ubita:*