| ElenaMaria a întrebat:

Am sanse sa fiu gravida? Daca prima data am facut-o neprotejat dupa 4-5 zile de la terminarea menstruatiei. Dupa 17-18 zile am facut un test de sarcina si a iesit negativ. Mi-a venit menstruatia normal si a durat 3 zile.Mentionez ca eu momentan sunt in Italia la mama si nu am aici cum sa ma duc la un medic.Cum arata lichidul amniotic? Ce este cu el? Mie imi curge un lichid cu ceva alb in el. Ce este cu el? Imi curge de mult timp.

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu, sigur nu esti insarcinata! Daca erai, testul iesea pozitiv dupa 2 saptamani. Acest lichid amniotic ce apare mai devreme, in timpul excitatiei, are un rol foarte bine determinat : de a micsora frecarea dintre preput si gland, pe de o parte, si dintre penis si vagin, pe de alta parte, prevenind astfel aparitia unor iritatii ale penisului sau ale mucoasei vaginale. Dar lichidul secretat, desi nu este sperma, poate contine spermatozoizi care sa iti faca o figura foarte urata daca nu esti pregatita sa accepti o sarcina.

pa, pa.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sanse de sarcina de 8-10%. testul l-ai facut prea repede, sansele de a se pozitiva nu deoasesc 75%, ar fi mai bine sa-l repeti. Lichidul amniotic nu curge decat in momentul cand se declanseaza travaliul. Tu ai o infectie genitala, de aceea iti curge acel lichid. E cazul sa te vada un ginecolog cat mai repede (in Italia e perfect).

| TąNyą a răspuns:

Eu zic că nu eşti însărcinată.

FantaSZy.

| andradat a răspuns:

laughing)) Oare sunt gravida daca stopu mi-a venit regulat si testul de sarcina a iesit negativ si totul este in regula? laughing)))

| Lora a răspuns:

Pai daca nu si-a dat drumul in tine nu poti sa ramai insarcinata.Lichidul amniotic este un lichid in care se dezvolta bebele in timpul sarcinii, el protejeaza copilul in cazul in care te lovesti, mentine cordonul ombilical in pozitie normala si protejeaza bebele si uterul tau de infectii.

| monique a răspuns:

Nu, nu prea ai cum, dupa 2 saptamani deja apar simptome daca ai fi gravida. Lichidul amniotic, ca apa, in el sta bebe, e apa din saculetul bebelui in burtica.

| Christina a răspuns:

Nu esti insarcinata. Iar aici gasesti tot ce te intereseaza despre lichidul amniotic :) http://www.mamica.ro/sarcina/lichidul-amniotic.html
Succes :*

| soricica a răspuns:

Nu, nu esti insarcinata, mai ales daca ai facut un test si a iesit negativ, data viitoare protejati-va sa nu mai ai nelamuriri de genubatting eyelashes.
Bye:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti poti face probleme doar daca ciclu ti'a intarziat 3-4 zile:*Nu trebuie neaparat sa nu iti vina ciclu ca sa fi insarcinata, sau testul poate fi gresit:*dar atata timp cat o faci cu 7-8 zile inainte d ciclu, si in timpul ciclului, si dupa 7-8 zile dupa ciclu nu ai sanse sa ramai:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pei.am si eu o intrebare.am facut`o cu prietenul meu.si el inainte si-a dat drumul, faza e da dupa un timp a bagat`o in mine dar nu prea a intrat. pot spune ca nu a gasit gaura laughing, si mie sa nu fiu.insarcinata