| alexa19 a întrebat:

Am si eu nevoie de sfaturi de la voicrying
Mai aveam si eu o speranta in legatura cu impacarea cu fostul prieten dar din pacate s-a dus si aceasta.Vineri seara l-a intrebat o prietena daca vrea sa se impace cu mine si el a spus"nu, numai are rost, numai insista ca nu vreau"si eram si eu de fata.In acel moment imi venea sa plang, dar m-am abtinut in fata luisad. Ieri eram pe afara si el a iesit pe geam si se uita asa la mine dar nu mi-a spus nimicsad. El imi mai dadea uneori cu palma peste fund, s-au mai ma lua in brate si eu am crezut ca vrea sa se impace cu mine, dar din pacate nu a fost asasad.
Si ultima speranta s-a dussad, eu inca tin la elcrying, imi este dor de totsad
Ce sa mai fac ca sa trec peste aceasta durere? si mai ales cum sa il uit cand il vad zilnic?(sta fata in fata cu blocul meu)

Răspuns Câştigător
| NatureSelf a răspuns:

Asta este. iti vei gasi altul. asa este cu iubirea. daca nul intelegi n-ai cum sa te lupti cu ea. iti vei gasi altul stai linistita. primul pas e mai greu.

10 răspunsuri:
| BoBoLiNo92 a răspuns:

Pai... Am avut si eu o relatie de 3 ani jumate care acum s`a terminat. Incearca sa te imbraci sexy si sa te aranjezi maxim si sa te vezi cu un baiat la un suc, dar sa fie prin acel mall pe unde umbla el de obicei... Il vei face gelos si cu timpul se va intoarce la tine happy Parerea mea happy

| Alle15 a răspuns:

Iti spun ca si mie mi s-a intamplat acelasi lucru, exact exact.Dar nu am mai putut face nimic. Sfatul meu este unul:cauta-ti pe altcineva, fi pozitiva si arata-i ca nu-ti pasa.Astfel te va vedea ca nu te-a pasat daca el numai e al tau si ca te-a pierdut definitiv. Daca o sa-ti mai zica vreodata ca vrea impacare,nu fi naiva poate el te vrea numai pentru sex,de obicei asta vor baietii care pun mana in anumite locuri(posterior,bust etc).Nu tangui dupa el,vrea numai sa te foloseasca ca pe un simplu obiect,nu merita! Dupa nu cred ca vrei ca toti sa zica "ia uite-o si paia,care s-a intins cu ala,naiva care a stat cu el,ca ala numai a facut-o cum a vruto el". Lumea rade draga,deci fi pozitiva, cu capul pe sus, si mandra ca esti fata si uita-l.Nu merita, baieti care fac numai misto de fete pentru corpul lor se numesc golani.Nu te-as sfatui sa te impaci cu el.O fi gasit alta proasta pe care s-o manipuleze.NU FA PROSTIA SA TE IMPACI CU EL!

| SaveTheNature a răspuns:

Buna! Nu stiu cati ani ai tu.Cati ani are el.
De obicei baietii sub 21 22 de ani,nu prea iau relatiile in serios.
Pentru baieti sunt mai importante anturajele la varsta asta si" ce spun baietii".
Daca prietenii lui nu te plac il va face si pe el sa nu te placa. Anturajul lui il influenteaza pe el. Pentru el conteaza parerea prietenilor lui.
Daca vrei sa te placa din nou, trebuie sa te faci placuta si in fata prietenilor lui.
Apoi- baietlor nu le place sa fie dominati-daca i-ai pus prea multe conditii, e normal ca el sa faca un pas innapoi.Baietilor le place sa fie liberi.Sa se simta liberi.Sa fie liberi sa iubeasca.Nu fortat.
Daca vrei sa il uiti trebuie sa gasesti altul.Dar sa ai grija unde cauti.Stiu ca inima cand alege nu e logica.Dar de data asta sa pui si logica in functiune.Sa deschizi bine ochii si sa ai grija pe cine alegi.Sa vezi ce fel de baiat e si ce fel de prieteni are.
Multe fete gresesc alegandu-si baieti populari,cunoscuti de obicei vagabonzi care nu viseaza decat sex.
Nu stiu ce varsta are,dar e posibil sa vrea sex de la tine.
Si un baiat e impresionat altfel decat o femeie. Daca pe o femeie o impresioneaza florile,gesturile tandre,umorul unui baiat,etc.
Pe baieti ii impresioneaza la o fata -cum arata, cat de curata e, cum e vazuta de oameni in general si mai ales si mai ales si mai ales cel putin pentru mine- sa nu vorbeasca foarte mul -ma obosesc fetele care vorbesc foarte muult.
Ca sa il uiti gaseste pe altul.Mai sunt muuulti baieti.Si ca fata e mai usor sa gasesti un baiat. Alege unul care te plac, care te iubeste si respecta chiar daca nu iti place de el la inceput.Vei invata ca dragostea vine in timp si e mai frumos dect atunci cand te indragostesti nebuneste, si nu gandesti ce faci.
Succes!

| NatureSelf a răspuns (pentru SaveTheNature):

De ce scrii aici un roman? nu crezi ca lumea ar obosit sa o citeasca toata?

| SaveTheNature a răspuns (pentru NatureSelf):

Tu poate obosesti. Dar fata chiar sufera. Si nu o sa oboseasca sa citeasca 3 romane legate de dragostea si suferinta ei.
Vezi de asta un baiat nu seamana cu o fata
Si de asta multi baieti ca tine nu stiu sa abordeze o fata si o dau in bara.
Mai ai multe de invatat
papa!

| NatureSelf a răspuns (pentru SaveTheNature):

Bine.

| ioanalexandru a răspuns:

Buna!
numele meu e Alex,si am vazut intrebarea ta.
eu sunt pasionat de psihologie.
si as vrea sa te cunosc si poate, sa te ajut in aceasta problema cu acel baiat.
uite, iti las id/ul meu.
ioan_yo2010@yahoo.com
sper ca ma vei adaga.
multumesc!

| ioanalexandru a răspuns:

PS!
eu scriu poezii, si proza.
poate vei vrea sa ti le arat

| RetardedRacoons a răspuns (pentru ioanalexandru):

Salut alex, si eu sunt pasionat de psihologie, vrei sa intretinem relatii homosexuale impreuna sau macar sa ne facem laba reciproc?

| studmed a răspuns:

La o anumita varsta cel mai bine este sa zici: duca-se, inseamna ca nu m-a meritat, ce este al meu este pus deoparte... Stii bine ca asa este. Fruntea sus, nu-i arata ca te doare, baietii nu apreciaza sa stai cu capul plecat, fii fericita, razi, iesi in oras, distreaza-te. Nu uita, nimeni nu trebuie sa stie ca te doare... celorlalti spune-le ca "oricum vroiam sa ne despartim" Vei vedea ce efect miraculos au aceste sfaturi.