| Papusik_4304 a întrebat:

Am si eu niste intrebari pls care puteti sa ma ajutati. Problema e ca eu iubesc un baiat mult si el da simt ca are sentimente pentru mine dar nu vrea sa mi le arate nu vrea sa facem un noi. zice ca sunt prea mica diferenta de ani eu 15 el 20. problema e ca nimeni nu e de acor cu noi parinti neamuri. doar cativa prieteni. ma doare cand ma trateaza cu indiferenta si nu'mi vorbeste Vorbim de vreo 5 6 luni bine il cunosc de mult vreo 3 ani la inceput o simpla prietenie dar cu timpul a incepu sa'mi placa din ce in ce mai tare ldar de ceva vreme el vb cu alte fete si bine ma cam deranjeaza si mereu imi pun inrtrebare de ce " ea " si nu eu. am impresia de multe ori ca nu crede in iubirea mea dar am facut si ink fac totul ca sa'i arat ca nu's ca altele ca totusi il iub sigh sper sa'si dea seama cat de mult tin la el. si nu vreau sa fie prea tarziu sad sincer nu as renunta la el sincer.

Răspuns Câştigător
| PucCalina a răspuns:

Buna. Problema ta imi este cunoscuta. Si eu am trecut prin asa ceva, si stiu ca este foarte greu. Stiu cum e sa fii inselata. Parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti cu el serios. Spune'i cat de mult il iubesti, spune-i ceea ce te deranjeaza, spune-i tot ceea ce simti! Si iti promit ca nu vei regreta. Daca actioneaza negativ spunand vulgar : ' lasa-ma cu intrebarile tale! ', atunci e clar ca nu te mai iubeste, sau ca isi bate joc. De obicei baietii ne spun ca au investit sentimente, cand de fapt ei se uita la altele. cu siguranta, baietii se uita prima data la corp, dar sunt unii care iubesc cu adevarat. Spunandu`i lui tot ce simti, te vei ajuta singura sa afli daca el chiar tine la tine. Iti urez mult noroc! :*

7 răspunsuri:
| Cypronge a răspuns:

Dragostea neimpartasita e un lucru greu de indurat, daca el nu te place atuncea nu prea ai cum sa schimbi asta.
Stiu ca suna urat dar adevarul rareori este frumos, cea ce trebuie sa faci este sa te intalnesti cu el in particular la un local sau in parc si sa ii mai spui odata ce simti pentru el si motiviele pentru care crezi ca veti fi fericiti impreuna, iar daca raspunsul ce til va da el nu e unul pozitiv, atuncea macar sti sa mergi mai departe si sa iei fiecare zi pe rand pana cand il vei uita si vei gasi pe cineva care sa te aprecieze si sa iti ofere dragostea pe care o meriti.
Esti tanara si ai toata viata inaintea ta, nu iti pierde timpul pentru cineva care nu merita atentia ta.

| Kylexy a răspuns:

Imi pare rau ca suferi. Dar sunt multi baieti in care sa iti "clatesti"ochii nu e numai unul singur. Dar iubindu-l pe el din ce in ce mai mult te afunzi in tacere si durere si nu simti cum viata trece pe langa tine si te trezesti la 20-25 ani ca nu stii sa te distrezi etc. E mai mare ca tine cu 5 ani iar varsta nu ar fi un impediment dar... parinti tai iti vor binele trebuie sa te gandesti si la asta.
Stiu ca fetelor le place sa tinteasca mai sus dar cauti altu mai de varsta ta. Poate el va vrea cu tine doar o aventura si ai sa suferi mai mult decat suferi acum, daca accepti sa faci sex cu el.

| GyeBaek a răspuns:

Mai incerca odata sa vezi daca chiar te place.

| valy1233 a răspuns:

Hai sa iti zic cum sta treaba, tu 15 ani el 20. tu crezi ca el te iubeste pe tine? el are alte treburi. poate el are o gagica de foarte mult timp pe care o iubeste cu adevarat
am o groaza de prieteni de peste 20 de ani care au gagici din astea de 15-16 ani dar ei sta la vrajeala cu ele(fara suparare dar le f. u. t. e. si apoi PaPa)dar ei au si prietenele adevarate(care le iubeste cu adevarat)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e dureros si su sunt in aceeasi stare ca si tine da asa sunt baieti. numai ca intre noi e o diferenta de aproape 13 ani eu il iubesc el ma iubeste dar nu am de gand sa stau cu el. Cel mai bine ar fi sa te duci la el si sa-l intrebi ori tu ori alta nu are rost sa-ti distrugi tineretea pentru un singur baiat. Te pup, Marinela.

| Miaaa a răspuns:

Doll, eu cred ca ar trebui sa renunti, chiar daca doare straight face, iti dai seama, ca el la 20 de ani, vrea altceva, ceea ce tu nu cred ca vrei. Dar nu ar fi trebuit sa te indragostesti de el, uite-te la baietii din scoala/liceu tau, de varsta ta. Ma indoiesc ca nu sunt si baietii frumosi, care poate, ti-ar oferii mai multa afectiune

| nuuu_7986 a răspuns:

Doll, nu insista prea mult, imi pare rau daca suferi, sincer, esti putin mica pentru. a intelege dragostea,. hai sa iti spun un secret, vrei? incearca sa nu te mai gandesti un moment la el, dragoste e frumoasa si importanta in viata, dar :a iubi nu inseamna nimic, a fi iubita e ceva, aiubi si a fi iubita e totul...nu fi trista!