| Jables1 a întrebat:

Care este problema daca un baiat are parul lung? De ce e judecat?

Răspuns Câştigător
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Pentru ca traim intr-o lume in care nu exista libertate de exprimare si in care lumea critica tot ce vede diferit. straight face

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cum adica e judecat?!?
Sotul meu are parul lung si a trecut de 40 de ani si nu-l judeca nimeni!
Il poarta in coada si nu ar indrazni cineva sa-i spuna vreo vorba,asta-i culmea!
Ai libertatea sa umbli si sa te porti cum doresti, si daca nu ti se acorda, sa ti-o iei singur!

| Jables1 explică (pentru greece12):

Asta fac si eu si sunt cu aproximativ 20 mai mic.numai ca la varsta asta nu poti merge linistit pe strada fara sa auzi comentarii stupide sau jignitoare si adevarul e ca le ignor. vroiam sa vad parerea voastra despre asta

| greece12 a răspuns (pentru Jables1):

Sa nu-ti pese!
Gaseste puterea sa le infrunti, tie iti va fi de folos!

| Jables1 explică (pentru greece12):

Asta o sa fac.multumesc happy

| Jables1 explică:

Aud in sfarsit pareri de oameni normali

| GrimRaider a răspuns:

Pai faza e ca unii se obisnuiesc sa vada doar fetele cu parul lung iar cand vad baietii cred ca nu e normal si de aia e judecat dar nu-i baga in seama tongue

| Jables1 explică (pentru GrimRaider):

Mi se pare o prostie sinistra.si oricum nu ii bag.doar intrebam pentru ca nu mi se pare deloc normal

| just4funx a răspuns:

Jos "roackerii"

| xScarlet a răspuns:

Eu nu văd ce e în neregulă cu băieţii care au părul lung, din contră, unora le stă chiar foarte bine! Eu am un coleg care are părul destul de lung (cam până la baza gâtului) şi are breton inegal, în lateral, iar el în clasa a noua era slăbuţ şi oricum are trăsături mai atipice (are nasul mic, ochii puţin aplecaţi, foarte frumoşi) dar frumoase, nu e genul de tip pe care să îl descri ca 'bun' ci ca 'frumos', efectiv, dar în primele luni de şcoală, nu era văzut prea bine; un profesor chiar l-a confundat, de la depărtare, cu o fată! Şi totuşi, băiatul nu s-a tuns. Era şi este un băiat cuminte, respectos, care are bun gust şi învaţă bine, şi probabil şi-a dat şi el seama că nu face nimic rău dacă îşi lasă părul mai lung şi alege să fie cum se simte mai bine în pielea lui. În final, a avut de câştigat, pentru că acum a mai crescut, are părul la fel de lung, şi e foarte fericit. Poate am deviat puţin de la subiect, dar acest băiat e un prieten foarte bun de-al meu şi pur şi simplu întrebarea ta mi-a adus aminte de el.

| Jables1 explică (pentru xScarlet):

Mersi pentru raspuns

| nanaspot a răspuns:

Depinde cui te adresezi si cu ce scop...

| Anirock a răspuns:

Parerea mea este ca nu trebuie sa tii cont de ceea ce zic altii.Esti liber sa fii asa cum vrei si daca tu te simti bine asa si iti place nu le da atentie celorlalti!