| Iedi42069 a întrebat:

Am si eu o intrebare: ce s-ar putea intampla daca as face sex cu o fata dar fara prezervativ?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Tot ce se poate intampla in cazul in care vei intretine contacte sexuale neprotejate depinde de sansa sau de ghinion. Exista o probabilitate de circa 10-15% de a intretine acele contacte sexuale neprotejate in cele 4-5 zile fertile ale ciclului menstrual si sa apara posibilitatea de a se forma o sarcina nedorita, sau o probabilitate de 85-90% de a intretine toate contactele sexuale intruna sau mai multe dintre cele 22-24 zile din afara perioadei fertile si ca atare sa nu se intample nimic fiindca in aceste zile probabilitatea de a se forma o sarcina cel putin teoretic este imposibila. Dar pentru a fi foarte sigur ca nu vei reusi sa faci o "boroboata" care sa-ti dea dureri de cap (la propriu), ar fi indicat ca pana in momentul in care vei acumula suficienta experienta sexuala sa folosesti neaparat un mijloc de protectie cum ar fi prezervativul sau ovule/creme spermigene. Multa sanatate!

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu chiar nu citesti nimic pe net? Ce crezi ca s-ar intampla? Vei avea un mostenitor. Sau nu stii nicice este un mostenitor?

| Iedi42069 explică (pentru darrio2007):

Nu... nu prea citesc laughing, dar mersi

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nimic important, doar ca poti lua / dat boli si eventual peste 9 luni sa va bucurati de un copil.

Nu cred ca e cazul sa faci sex daca tu nici nu stii la ce foloseste prezervativul

| Emilian65 a răspuns:

Cu siguranta ca o vei lasa gravida daca: ea este in perioada fertila, iar tu ejaculezi in vagin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista pre-ejaculare care apare fara sa iti dai seamna, in genereal, nu e prea multa, dar ii sansa sa ramana insarcinata. De asemenea boli transmise sexual. In rest, o placere IMENSA pe care trebuie sa o simti.

| alasca444 a răspuns:

Se poate intampla sa faci SIDA sau sa o lasi insarcinata! Ai grija ce faci cu puțulica ta.

| happyANDsad a răspuns:

Bebeee!

| Iedi42069 explică (pentru happyANDsad):

Voiam doar sa stiu cat de posibil e sa iau boli deoarece nu am facut inca sex laughing

| Anonimus6999 a răspuns:

Hopapahopa azi... peste 9 luni uite copilu'

| Stephen123456 a răspuns:

Ai avea sansa sa o lasi însărcinată dar te sfatui sa o faci cu prezervativ

| Adelin_Ade_1994 a răspuns:

O sa platesti la anul pensie alimentara

| Iedi42069 explică (pentru Adelin_Ade_1994):

A, smecher, ii cer lui Becali bani