| IrenneDrt a întrebat:

Am si eu o intrebare: poti ramane insarcinata chiar daca partenerul poarta prezervativ, iar eu sunt virgina? daca da ce masuri de precautie as putea lua? [DAU FUNDITA]

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Prezervativul este cea mai sigura metoda contraceptiva, cu o eficienta de 99, 8%. Asadar, observi ca exista un isc foarte foarte mic de sarcina. Nu ai ce precautii sa mai ie, mai mult nu poti obtine. Nu exista nici o metoda contraceptiva 100% sigura.

9 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Poti ramane doar daca se sparge prezervativul, iar in cazul asta, daca nu iei si anticonceptionale, trebuie sa iei pilula de a doua zi in maxim 72 de ore de la contactul sexual.happy

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

NU.Nu poti ramane insarcinata.Prezervativul dupa n studii e cea mai sigura metoda de contraceptie.Deci nu iti fa griji.Mai ales daca esti si virgina.Stai linistita, nu vei ramane insarcinata.Bafta!

| TąNyą a răspuns:

Dacă prezervativul nu se rupe n-are cum să rămâi gravidă.
Depinde câţi ani ai. dacă eşti încă minoră şi iei anti-concepţionale nu e prea bine.

Foloseşte prezervativu.

FantaSZy.

| perro12 a răspuns:

Daca ai ramane insarcinata chiar daca poarta prezervativ, atunci ce rol mai are el ( prezervativul), estetic?
Nu nu poti ramane insarcinata daca el poarta prezervativ, DAR exista riscul sa se rupa si atunci partenerul se opreste il da jos si foloseste altu. Clar?

HF

| SweetLikeaLemon a răspuns:

Nu il asculta pe liviu18 care a zis ca mai bine folosesti doar anti-conceptionale, fara prezervativ. Prezervativul este foarte important deoarece te protejeaza si de bolile cu transmitere sexuala cum ar fi SIDA, sifilis sau herpes genital!

| Liviu a răspuns:

Pei nu ai cum sa ramai cu burta la gura'
Daca o folosit prezervativ
Pe semne ai 13 14 anihappy
Orcum nu poti ramane acel "balon " impiedica spermatozoizi
Sa ajunga la ovulele tale chatterbox
Si nu ramai insarcinata'
tongue
Take care
Pe viitor foloseste mereu prezervativul
el te apara si de sarcina si de boli!
-.-''

| iuddavali a răspuns:

Bineinteles ca exista. http://stirist.com/poti-ramane-insarcinata-daca-faci-sex-cu-prezervativ/. insa cum spunea si Brigaela, nu exista 100% sau 0%.

| liviu18 a răspuns:

Salut da se poate sa ramai si insarcinata chiar daca iubitu tau foloseste perzevativ poate sa se sparga sau poti sa-ti dai tu drumu si ramai mai bine foloseste conceptionale si o faci si fara perzevativ ciaowinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa faci sex numai dupa casatorie.nici o metoda contracaptiva nu e absolut sigura.Eu asa am facut, la 23, a meritat.