| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare: Cum stiu ca o fata ma place?
Am o fata in clasa care care rade daca fac glume, pe mes cand vorbeste cu mine nu ma contrazice deloc(la tot ce spun eu zice adevarat, asa este, etc.)
Acum cateva zile cand am vorbit pe mes cu ea a spus ca (Facusem o farsa unui prieten) a ras cand am facut gluma aia ca a crezut ca moare.( Gluma o facusem anul trecut si nu a fost cine stie ce, deci mi s-a parut cam ciudat.)
Cand eram suparat (pusesem o fata din aia pe mes) a intrat si m-a intrebat ce s-a intamplat, si mi-a dat dreptate in tot ce am zis)
Eu nu sti ce sa zic voi ce credet?
PS: Am 16 ani si is tot 16

2 răspunsuri:
| HolyPotato a răspuns:

E super CLAR ca te place! Bravo! Iti spun 100% sigur ca asa e, pentru ca si eu fac la fel cu baiatul de care imi placelaughing:X Daca si tu o placi nu o lasa sa se straduie aiurea arata-te si tu putin interesat de ea,daca nu,ei bine mai ok ar fi sa-i spui ca ai prietena si sa nu o lasi sa spere atat de mult.
A, si sa nu crezi ca face asta fortat sau de fatada, si eu ma ingrijorez sincer pentru acel baiat, chiar daca poate uneori mai exagerezbig grin

| VanillaBear a răspuns:

Vad dragostea adolescentina inflorind incet incet intre voi.Ea vad ca tot iti da semne asa ca daca iti place de ea incepe sa ii dai si tu semne si intr-un final spune-i ce simti si spera ca va simti la fel happy

Good luck!

xoxo Vanilla