| anonim_4396 a întrebat:

daca prietenul meu a ejaculat apoi avand pe degete sperma le-a introdus putin, dupa 5-10 minute, in vagin, as putea fi insarcinata?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, deoarece sperma in contact cu aerul moare, sperma este activa numai in contact direct cu vaginul femeii, acolo sperma i si face loc in vagin de unde fecundeaza la rîndul ei ovulul tau daca esti in perioada fertilă, asa apare sarcina. Altfel nu, stai linistită NU esti gravidă. Ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Orice este posibil!
Dar de ce nu s-a sters? Un prosop sau perdeaua, nu au fost la indemana?

| corbulalbrosu a răspuns:

Este destul de greu de crezut ca sperma ajunsa pe degere nu s-a uscat sau sters in cele 5-10 minute intre ejaculare si "degetica" facuta "pasaricii" tale. Fiindca uneori se pot intampla si minuni nimic nu este complet imposibil mai ales daca joaca voastra a avut loc in perioada fertila a ciclului menstrual cand formarea unei sarcini ar putea fi posibila. Pentru a se forma o sarcina cantitatea de sperma "necesara" este infima, cat o gamalie de ac. Deci o posibilitate chiar daca este infima ar putea sa existe. happy

| Emilian65 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila, cu siguranta ca ai ramas gravida.

| kandaraki a răspuns:

O mica sansa exista, dar slabe sanse!

| StefanIntrebare a răspuns:

Donatiile de sperma nu fac contact direct cu vaginul, dar totusi functioneaza, nu vad de ce nu ai ramane insarcinata de la asta. 80% esti gravida, sa te duci la avortie curand.