| nyoentox2002 a întrebat:

Am si eu o intrebare:
Daca un baiat ii place de alt baiat este gay iar daca o fata ii place de alta fată este lazby sau bisexual daca iti plac si baietii si fetele, iar acel om care nu prefera nimic cum se numește?

6 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Asexual.

| Floridori a răspuns:

Daca te referi la faptul ca acelei persoane ii este absolut indiferent daca are o relatie cu o fata, cu un baiat, cu un transexual, cu un hermafrodit etc., atunci acea persoana este pansexuala.
Daca nu este atrasa de relatiile sexuale deloc, este asexuala si daca simte atractie sexuala doar atunci cand exista o relatie construita deja si exista sentimente de iubire, acea persoana este demisexuala.

| nyoentox2002 explică (pentru Floridori):

De exemplu cum e normal sa iti placa un sex diferit inseamnă că esti hetero

| Floridori a răspuns (pentru nyoentox2002):

Normalitatea este relativa si discutabila.Pentru mine, oricare dintre variante mi se pare o normalitate pentru ca este alegerea fiecaruia de a-si trai propria viata si de a fi fericit.

Dar daca esti atras de sexul opus, esti heterosexual, daca esti atras de acelasi sex esti homosexual (sau gay, daca preferi termenul in engleza), daca esti atras de ambele sexe, esti bisexual, daca nu ai nevoi sexuale, nici macar cu propriul partener, esti asexual, daca simti atractie fizica si sexuala fata de cineva doar in anumite conditii speciale, acestea incluzand o relatie deja formata si sentimente de iubire, esti demisexual, iar daca nu exista preferinte in atractia fizica si sexuala si iti bazezi relatiile pe alte criterii, fara sa iti pese de sexul partenerului, atunci esti pansexual.
Cam astea sunt etichetele atribuite diverselor grupuri, asa in mare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asexual

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asexual sau mofturos. Sau incel.